Batı Trakya HaberEditörün Yazıları

Milletvekili İlhan Ahmet Başarılarını Sıralamış, “Bunların Hepsini Ben Yaptım”

"Bu yardım da küçük çiftçilere 2023’ten sonra dönüm başına 100-200 avro arasında olacak. Bu konuda mücadelem sürmektedir."

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet bir basın toplantısı düzenlemiş. Azınlık insanı tarafından kendisi hakkında dile getirilen “Eksen kayması” söyleminden anlaşılan oldukça çok rahatsız olmuş.

Toplantıda “Muhalefette olan bir Milletvekili olsam dahi başarılı oldum” demiş ve başarılarını şöyle sıralamış:

KÜÇÜK ÇİFTÇİLERE YARDIMLAR

Rodop ilindeki az gelişmiş bölgelerdeki fakir çiftçilere dönüm başına para verilmesi konusunda AB’deki çalışmalarım neticesinde Partilerüstü Komisyon raporuna koymayı başardım. Bu yardım da küçük çiftçilere 2023’ten sonra dönüm başına 100-200 avro arasında olacak. Bu konuda mücadelem sürmektedir.

BEYAZIT CAMİİ

2019’da seçildiğimin ertesi günü, Osmanlı dönemine ait Beyazıt Camisi çalışmalarının çabuk bir şekilde bitirilmesini talep ettim. Bunun bölge turizmine katkı sağlayacağını, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendireceğini ve 2023’te bitirileceğine dair söz aldım. Bitirilmediği takdirde de hep birlikte dünyaya haykıracağız. Bu eksen kayması mı?

İPSALA SINIR KAPISINA İKİNCİ KÖPRÜ

Türkiye – Yunanistan arasına ikinci köprünün yapılması konusunda 2004 Recep Tayyip Erdoğan ile Karamanlis arasında anlaşmaya varıldı. Yirmi yıldan bu yana uygulanmıyor. Bir an önce yapılması için Meclis’te şiddetli konuşmalar yaptım ve şu anda proje hazırlanıp ihaleye verileceğini öğrenmiş bulunmaktayız. Herhalde bu çalışmalar da eksen kayması!

VAKIFLAR

Vakıflar konusunda seçim yapılması, borçların silinmesinden sonra az bir para bırakılıp tekrar 3,5 milyon avro borcun devam ettiğini Meclis’te defalarca dile getirdim. Bunu dile getiren tek milletvekili olarak, Batı Trakya azınlık tarihinde en çok saldırıya uğrayan, en çok algı operasyonuna maruz kalan ben oldum. İşte bunlara niyet okuması diyoruz.

EZAN

Pandemi döneminde ezanların kısılması ve okunmaması için alınan kararı protesto eden de yine bendim. Eğitim Bakanına yazı gönderen ve Meclis kapalı olmasına rağmen bunları dile getiren yine tek azınlık milletvekiliyim. Ezanların kesilmesi ile rant elde edeceklerini düşünenler hayal kırıklığına uğradı. Dini meselelerimizi siyasete alet etmedik ve koruduk. Bu mu eksen kayması?

VELOPULOS

Dinimize küfreden, Kur’an’ın yazma bir kitap olduğunu söyleyen Velopulos’a Meclis’te sadece İlhan Ahmet tepki göstermiştir. Yarının tarihçileri bunları görecektir. Nerede eksen kayması?

AŞI MERKEZLERİ

Aşı merkezlerinin Sirkeli’ye açılması, azınlığımızın hedef gösterilmesi ve pandemiyle mücadelede yine İlhan vardı! Yine Kozlukebir Belediyesine teknik büro kazandırdık.

MÜFTÜLÜKLER

Müftülük konusunda SYRIZA hükümetinin 2018 yılındaki iki kararnamesinin derhal kaldırılmasını da yine İlhan Ahmet istemiştir.

KALKINMA KOMİSYONU

Kalkınma Komisyonu kararlarına aralıksız katılan ve itirazlarda bulunan da yine benim. Bütün bunların görülmezlikten gelinerek başka türlü bir hava yaratılmasına halk tarafından müsaade edilmeyecektir.”

Neticede;

Tüm bu yukarıdaki başarılı çalışmaların ardından ne mi demiş?

İlhan Ahmet başarılı konuşmasının ardından da “önümüzdeki seçimlerde tekrar aday olacağım“ demiş……demiş…..

Tekrar Milletvekili seçilirse de bu Azınlığın sorunlarını tamamen çözecektir.

2023 yılından sonra çiftçiler para altında kalacaktır. Dönüm başı 100-200 Euro verdirecek.

Tütün üreticileri hakkında ne yapacak bilinmiyor, çünkü basın toplantısında hiç anmamış…..

 

Not: İlhan Ahmet’in yaptıkları haberi, basın toplantısına katılan Rodop Rüzgarı sayfasından alınmıştır.

Haberin devamını oku

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu