Yunanistan Haber

“Türkler, Dikkat Edin! Sizden Korkmuyoruz!, Sert Bir Şekilde Cezalandırılacaksınız!

"Tüm dünyanın anası" olan Yunanistan'a saygı gösterin ve bize barışçıl ve dostane bir şekilde yanımıza gelin. Sizin Kemal'inizin "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" sözünü çöpe atmayın. Sert bir şekilde cezalandırılacaksınız!"

Yunanistan’da emekli (e.a.) Kara Kuvvetleri (GES) Onursal Birinci Başkan Yardımcısı Korgeneral Nikolaos Tamouridis, 11 Şubat 2022 tarihinde kaleme aldığı köşe yazısında Türkiye’ye yönelik tehdit dolu sözler sarf ediyor. Tamouridis, Türkiye’den korkmadıklarını aksine Türkiye’nin, yazısında da sıraladığı üzere bu davranışlarından ve taleplerinden Ege ve Akdeniz’den vaz geçmesi uyarısı yapıyor. Batı Trakya’yaki Türk Azınlığa da müdahale etmemesi uyarısında bulunuyor.
Korgeneral Nikolaos Tamouridis’in kaleme aldığı köşe yazısı özetle aynen aşağıdaki gibidir:

Türkler, dikkat edin!

“Doğu tarafındaki komşularımız, günlük saldırgan söylemleri, akıl almaz talepleri, sinsi yöntemleri, sürekli şiddet tehditleri, karasularımızın ve milli hava sahamızın ihlal ve ihlalleriyle bunu abartmışlardır.

Türkler, dikkat edin!

Batıya doğru kutsal vatanımıza düşmanca bakmayı durdurun. Yunanistan rastgele bir ülke değil. Binlerce yıllık bir tarihi ve kültürü var ve sizler de bu kültürümüzden faydalandınız. Yunanistan tanrıların, kahramanların, bilgelerin anavatanıdır, modern uygarlığın beşiği, Demokrasinin beşiğidir. Fikirlerin ve bilimlerin anasıdır. Yunanlılar zaman diliminde dünyaya ruhun ışığını, Yunan dilinin zenginliğini ve hemen hemen tüm bilimleri, felsefeyi, tıpı, matematik, müzik, retorik, mimari, fizik, kimya, astronomiyi v.b vermiştir. Yunanlılar siyaset ve strateji inşa ettiler, diyalektiği icat ettiler, tiyatroyu icat ettiler ve genel olarak insan yaşam tarzını öğrettiler.
Bu nedenle, “tüm dünyanın anası” olan Yunanistan’a saygı gösterin ve bize barışçıl ve dostane bir şekilde yanımıza gelin. Sizin Kemal’inizin “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözünü çöpe atmayın. Sert bir şekilde cezalandırılacaksınız!

Türkler, dikkat edin!

Ülkeniz, Türkiye’nin derhal yerine getirmesi gerekenler:
-Ege’de ve Doğu Akdeniz’de her türlü iddia fikrini unutun, Deniz Hukuku ve hava sağasına ilişkin uluslararası anlaşmalara saygı göstermek.
-Karasularımızın 12 deniz miline çıkarılması için uluslararası kabul edilemez savaş sebebini (casus belli) ortadan kaldırmak.
– Aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olan Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımak, askerlerini Kıbrıs’tan derhal geri çekmek ve Kıbrıs sorununun uluslararası kurallar ve BM kararları doğrultusunda adil bir şekilde çözümlenmesini kabul etmek.
-Hıristiyan ve Müslüman Yunanlıların barış içinde yaşadığı Trakya’daki (Batı) sinsi oyunları terk etmek.
-Patrikhane’nin Ekümenliğini bir an önce tanımak, Halki’deki (Heybeliada) Ruhban Okulu’nu açmak ve Rum diasporasından hukuka aykırı olarak elde ettiği her şeyi geri vermek.
-Ayasofya’yı Doğu Ortodoks Kilisesi’nin Kutsal Tapınak-sembolü olarak Ekümenik Patrikhane’ye vermek.
– İşlediği soykırımları, ayrıca topraklarında yaşayan ulusal, dini ve diğer azınlıkların haklarını tanımak.
Bizi korkutamazsın! Ne ile isterseniz silahlanın.
Uçak gemileri yapın, istediğiniz kadar gemi satın alın. Bizi korkutamazsın. Çünkü amiral gemilerinizi ateşe veren ve onları batıran yeni Kanarides, Miaoulides, Papanikolides ve genç ateşe vericilerimiz var!
Satın alın, tanklar alın, silahlar, toplar, İnsansız Hava Araçları yapın. Bizi korkutamazsın. Çünkü Ordumuzun yeni Kolokotronides, Karaiskakides ve Nikitarades’leri var!
İstediğiniz kadar uçak alın. Bizi korkutamazsın. Çünkü bizde dünyanın en iyi pilotları olan İkarus’un çocukları, Ege’nin ve Kıbrıs’ın korkusuz kartalları, gözlemcileri var!

Türkler, sizden korkmuyoruz!

Silahlansanız bile. Tehdit etseniz bile. Bizden kat kat fazla olsanız bile.
Çünkü küçük rakamlar ülkemizi hiçbir zaman korkutmadı. Çünkü gözlemciler tüm sınırlarımızın ötesinde ruhlarına güveniyorlar!
Çünkü Osmanlı tehditleri asla cesaretimizi kırmadı. Çünkü cephaneliğimizde iki yenilmez nükleer silah var. Vatan-Yunanistan dediğimiz şeye sevgi ve Ortodoksluk dediğimiz şeye inanç! Çünkü ne yaparsanız yapın Vatanımıza ayak basmayacaksınız. Ve Polis’te (İstanbul), Ayasofya’da çanlar yeniden çalacak!
Emekli (e.a.) Korgeneral Nikolaos Tamouridis
Kara Kuvvetleri (GES) Onursal Birinci Başkan Yardımcısı

 

Haberin devamını oku

11 Yorum

  1. Elbet bir gun bizim olan Selanik, atina ve avustruya ya kadar olan Osmanlı topraklarini birgün geri alacağız.

    1. …η άκρη από μια τρίχα από τα αρχίδια του πλέον απλού ΕΛΛΗΝΟΣ αξίζει και ζυγίζει περισσότερο από τα ΔΕΚΑΔΕΣ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ τουρκόγυφτων ΠΟΥ ΠΑΤΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΜΙΑΡΑ,ΛΕΡΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΒΡΩΜΟΠΟΔΑΡΑ τους ΟΙ ΒΡΩΜΟΤΟΥΡΚΟΜΟΓΓΌΛΟΙ ΤΩΝ ΣΤΕΠΩΝ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΗΣ ΕΠΙ ΔΙΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΕΤΩΝ ΑΝΑΤΟΛΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑΣΙΑΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΟΠΟΙΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΠΝΙΓΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΠΥΞ-ΛΑΞ(ΚΛΩΤΣΗΔΟΝ)!!!!

  2. …τουρκόχοιροι ΑΝΟΗΤΟΙ ΚΑΙ”μπουνταλάδες”ΙΧΙ ΜΟΝΟΝ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙΤΕ ΕΙΣ ΤΑ ΕΞ’ΩΝ ΣΥΝΕΤΕΘΕΙΤΕ”ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ”ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΟ ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΤΡΙΣΕΝΔΟΞΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΤΣΟΛΙΑ!!!…

  3. …τουρκόχοιροι ΑΝΟΗΤΟΙ ΚΑΙ”μπουνταλάδες”ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙΤΕ ΕΙΣ ΤΑ ΕΞ’ΩΝ ΣΥΝΕΤΕΘΕΙΤΕ”ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ”ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΟ ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΤΡΙΣΕΝΔΟΞΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΤΣΟΛΙΑ!!!…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu