Video Haber GenelYunanistan Haber

“Türkiye Artık Büyük Güç Haline Geldi, Kaybeden Yine Biz Olacağız”

"Türkiye artık Doğu Akdeniz'in büyük bir gücü haline geldi. Dünyanın büyükleriyle konuşuyor, pazarlık yapıyor hatta garantör olarak geliyor.“

Yunanlı Profesör Dimitris Stathakopulos, “Türkiye artık büyük güç haline geldi. Kaybeden yine biz olacağız.“

Yunanlı Profesör Dimitris Stathakopulos, “Türkiye artık büyük güç haline geldi. Kaybeden yine biz olacağız. Türkiye artık Doğu Akdeniz’in büyük bir gücü haline geldi. Dünyanın büyükleriyle konuşuyor, pazarlık yapıyor hatta garantör olarak geliyor.“ itirafı geldi.“ Sözleri dikkat çekti.

Osmanlı Uzmanı Yunan Profesör Dimitris Stathakopulos‘tan tarihi bir itiraf geldi. Stathakopulos, “Türkiye artık büyük güç haline geldi. Ukrayna’daki karışıklık bittiğinde Türkiye, Yunanistan’dan daha karlı çıkacak” dedi.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta iki ülkenin de Türkiye’ye güvenmesi ve Türkiye’nin arabuluculuk rolü, dünya gündeminde yer almaya devam ediyor. Yunan bir profesör de katıldığı canlı yayında Türkiye’yle ilgili tarihi bir itirafta bulundu.

Profesör Stathakopulos, sunucunun “Türkiye’yi tırnak içinde artık kahraman olarak mı görüyorsunuz?” sorusuna “Artık tırnakları kaldıralım. Çünkü Türkiye’nin rolü daha baskın. Artık bir arabulucu.” yanıtını verdi.

Profesör Stathakopulos, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Libya’dan bir haber okuyordum, Libya hükümeti Libya’daki Türk askeri varlığının yasal olduğunu söylüyor. Yani Türkiye sadece uluslararası bir oyuncu olmakla kalmadı. Artık Doğu Akdeniz’in büyük bir gücü haline geldi. Dünyanın büyükleriyle konuşuyor, pazarlık yapıyor hatta garantör olarak geliyor. Ukrayna’daki karışıklık bittiğinde Türkiye, Yunanistan’dan daha karlı çıkacak.

Sunucunun “Yine mi kaybeden biz olacağız?” sorusuna net yanıt veren Profesör Stathakopulos, şöyle konuştu:

“Tabii ki kaybeden biz olacağız, çünkü dikkat ederseniz Türkiye’nin şu anda Yunanistan’ın egemenlik konularında elinde hiçbir şeyi yok. Bu yüzden müzakere masasında kalktığında aldığı her şey onların karı olacaktır. Kaybeden değilmişiz gibi görünse de öyle olacağız. Çünkü sözde savaşımız olmayacak ve barış olacak. Her halükarda (NATO tarafından) böyle kabul edildik.”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu