Yunanistan Haber

Yunanistan’da Vatandaşlar Polis Merkezlerine Akın Ediyor

Yunanistan’da vatandaşlar gece yarısından itibaren Polis merkezlerine akın ediyor.

Yunanistan’da vatandaşlar gece yarısından itibaren, yeni dijital kimlikten korktukları için eski kimliklerini yenilemek üzere Polis merkezlerine akın ediyor.

Yunanistan genelinde bu yılın Eylül ayı ortasından itibaren verilecek yeni dijital kimliklerden kaçınmak için her gün onlarca Yunan vatandaşı eski kimliklerini yenilemek üzere tüm bölgelerde Polis merkezlerine akın ediyor.

Her yerde olduğu gibi Kozani (Kozana) Polis Karakolu önünde de gece yarısından itibaren uzun kuyruklar oluşturuyor.

Bunun nedeni ise, vatandaşlar arasında yaygın olan, yeni tip kimlik kartlarında ülkenin birimleri kimlik kartının sahibini her an her yerde takip edilebilecek bir çip bulunacağına inanıyor.

Patra polis merkezi doldu taştı

15 Ağustos Meryem Ana yortusu nedeniyle tüm Patra (Badra) kenti sokakları sessizliğe bürünürken, polis merkezlerindeki kimlik birimleri ününde yoğun kalabalıklar oluştuğu görüldü. Pazartesi günü 100 ve Salı günü ise 130 vatandaş eski kimliklerini yenilediği belirtiliyor.

Herkes farklı sebepler öne sürüyor, ama Eylül ortasından itibaren çıkarılacak yeni e-kimliklerin önüne geçmek istediğini söylemeyenler çok. Böylece, kendilerini gözeteceğini düşündükleri çipsiz 10 yıllık bir süreyi güvence altına almayı umuyorlar.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu