Yunanistan Haber

Yunanistan’da Atatürk’ün Hayatını Anlatan Kitap Dağıttı

Yunanistan’da haftalık Pazar eki olarak yayınlanan Proto Thema gazetesi, okuyucularına Atatürk’ün hayatını anlatan kitap dağıttı.

Yunanistan’ın en önemli ulusal haber internet portalı ve Pazar eki olarak yayınlanan Proto Thema gazetesi okuyucularına Atatürk’ün hayatını anlatan kitap dağıttı.

Yunanistan’ın yaygın haftalık gazetelerinden ve internet haber portalı Proto Thema “20. Asrın Büyük Şahsiyetleri” adlı kitap promosyonu çerçevesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan bir kitapçığı okurlarına dağıttı.

Gazete, Ryan Gıngeras tarafından kaleme alınan “Mustafa Kemal Atatürk – Türklerin Atası” başlıklı kitabın sunuş metninde, “Yunanların çoğu, Küçük Asya trajedisiyle özdeşleştirerek neredeyse içgüdüsel olarak ondan nefret ediyor. Bununla birlikte (Atatürk) Türkiye’de mutlak güç ve büyük çapta nüfuz sahibi bir şahsiyet idi. Mustafa Kemal Atatürk, ülkesinde kendi vizyonunu uygulama iradesine sahip olmasaydı, çağdaş Türkiye, en azından bugünkü haliyle olmayacaktı.” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’da Atatürk ile ilgili birçok biyografi ve kitap Yunancaya çevrildi. Son olarak Yunan Ta Nea gazetesi Atatürk’ün “Nutuk”undan bazı bölümler içeren bir kitapçığı okurlarıyla paylaşmıştı. Daha önce de Eleftherotipia gazetesi, “Mustafa” adlı belgeseli okurlarına promosyon olarak dağıtmıştı.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu