Yunanistan Haber

Yunanistan Zeytinyağı Dünya Birincisi

2022 yılı Dünya 1.'liğini Sparta Lakonia'dan Sakellaropulos'un organik zeytinlikleri aldı.

Gurme zeytinyağı üreticisi firma olarak 2022 yılı Dünya 1.’liğini Sparta Lakonia’dan Sakellaropulos’un organik zeytinlikleri aldı.

Her zeytin yetiştirme yılının sonunda, Dünya Yazarlar, Şarap ve Alkollü İçecekler Gazetecileri Derneği (WAWWJ – World Association of Writers and Journalists of Wines and Spirits), tüm kıtalarda 32 tanınmış uluslararası yarışmada kalite ve lezzet açısından dereceye giren tüm zeytinyağları Uluslararası Zeytinyağı Konseyi kurallarına göre kör tadım yöntemiyle bir araya getirmekte ve sıralamaktadır.

Gurme zeytinyağı üreticisi firma olarak 2022 yılı Dünya 1.’liğini Sparta Lakonia’dan Sakellaropulos’un organik zeytinlikleri alırken, yarışmada 2022 yılı için kaliteleri ve lezzetleri için Dünyanın En İyi 5 Aromalı Yağı (TOP 5 Flavored Oils of the World 2022) 1., 2., 3. ve 4. sırayı aldı.

EVOO Dünya Sıralaması (EVOOWR) olarak adlandırılan küresel zeytinyağı sıralaması, 1997’de oluşturulan WAWWJ’nin küresel sıralamasının bir parçasıdır. Bu yıl EVOOWR, sırasıyla 38 zeytin üreten ülkeden ve 1986 şirketten – üreticiden 18.312 zeytinyağı örneğini inceledi.

Yunanistan Aromalı Yağlarda aldığı (14264,91) toplam puanın %35’ini oluşturan 4.945,78 puanla Sakellaropulos’un organik zeytin bahçeleri dünyanın 38 ülkesi arasında birinciliği elde etti.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu