Batı TrakyaBatı Trakya Haber

Topsidis’in Listesi Zafere Hazır

Hristodulos Topsidis, Drama, Kavala, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç bölgelerinde güçlü bir listeyi titizlikle çalışarak hazırladı ve geri sayım başladı.

Hristodulos Topsidis, Drama, Kavala, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç bölgelerinde güçlü bir listeyi titizlikle çalışarak hazırladı ve geri sayım başladı.

DMT Eyalet Başkan adayı “Bölgesel Sentez Listesi” Başkanı Hristodulos Topsidis, diğer rakibi Hristos Metios’a karşı bu defasında Drama, Kavala, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç bölgelerinde ezici bir zaferi beraberinde getirecek adaylardan oluşan bir liste hazırladı. Listesine aldığı isimler hepsi bir birinden güçlü ve mesleki kariyerlerinde oldukça yüksek deneyime sahip kişilerden oluşması dikkat çekiyor.

Doğu Makedonya -Trakya (DMT) Eyalet Başkan Adayı “Bölgesel Sentez Listesi” Başkanı Hristodulos Topsidis, 8 Ekim 2023 tarihinde yapılacak seçimlere katılacak olan listesinde Rodop ilinden 9, İskeçe ilinden 9 olmak üzere 18 Azınlık adayına yer verdi.

Alfabetik sıralamaya göre Rodop ve İskeçe illerinden listede yer alan Azınlık adayları şu isimlerden oluşuyor:

Rodop ili Azınlık adayları:

Ahmet Osman Pehlivan – Fizyoterapist

Derya Murat Osman – Diş Hekimi

İsmet Kadı – Doktor

Murat Mustafa – Eczacı

Rıdvan Molla İsa – Mimar – Mühendis

Rıdvan Hacı Mehmet – Ziraat Mühendisi

Seher Bayram Ali – Avukat

Sebile Mustafa – Özel Sektör Çalışanı

Zeynep Abdurrahim – Psikolog

İskeçe ili Azınlık adayları:

Çiler Tahsinoğlu – Hemşire

Fatih İsmailko – Serbest Meslek

İsmet Memet Efendi – Serbest Meslek

İrfan Hacıgene – Serbest Meslek

İbrahim Amuçka – Serbest Meslek

Sali Yürük – Serbest Meslek

Şaban Hüseyinoğlu – Çiftçi

Şaban Hüsnüoğlu – Veteriner

Yeşim Direk – Özel Sektör Çalışanı

“Çözümü nerede arayacağımızı çok iyi biliyoruz, bunu gerçekleştirecek iradeye sahibiz”

blank

Adaylıkların resmi olarak açıklanmasının ardından Rodop ilinde adaylarıyla ilk buluşmasını gerçekleştiren “Bölgesel Sentez” Listesi Başkanı Hristodulos Topsidis, burada yaptığı konuşmasında “Çözümü nerede arayacağımızı çok iyi biliyoruz, fakat her şeyden önce bunu gerçekleştirecek iradeye sahibiz” diyerek halihazırda Bölge Genel Sekreteri olan ve tekrardan seçimlere katılan Hristos Metios ve ekibine zafer mesajı gönderdi.

20 kişiden oluşan Rodop ili eyalet meclis üyesi aday listesinde yer alan isimler tüm sosyal, mesleki ve yaş gruplarından geniş bir yelpazeyi kapsarken, Başkan Hristodoulos Topsidis dengeli temsilin sağlanması yönünde çalışmalardan bahsederek, listeyi “Rodop toplumunun bir mikrografisi” olarak nitelendirdi.

Selamlama konuşmasında liste üyelerine teşekkür eden Topsidis, kendilerine olan güvenini dile getirerek, her birinin “Bölgesel Sentez” Listesi’nin insan ve güvenlik odaklı programına hizmet edebilecek kapasite sahip olduğunu kaydetti. Topsidis, liste olarak dikkatli bir araştırma ve çalışmanın ardından dört eksene dayalı bir program oluşturduklarını belirtti.

Toplum, Ekonomi, Teknoloji ve Çevre odaklı bu programın hemen hayata geçirileceğini söyleyen Hristodulos Topsidis, Rodop ili ve tüm Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti’nin altyapısını güçlendirmeyi, organize ve hedefe yönelik turizm tanıtımı gerçekleştirmeyi, yatırım çekmeyi ve Rodop bölgesini gelişimden mahrum bırakan “kronik hastalıklarla” mücadele etmeyi amaçladıklarını açıkladı.

“Çözümü nerede arayacağımızı çok iyi biliyoruz, fakat her şeyden önce bunu gerçekleştirecek iradeye sahibiz” vurgusunu yapan Topsidis, 8 Ekim 2023 seçimlerinin “Bölgesel Sentez”in zaferiyle sonuçlanacağına dair inancının tam olduğunu ifade etti.

Adaylar Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin tüm illerinde olduğu gibi, Rodop’da da “Bölgesel Sentez” eyalet meclis üyesi aday listesi mümkün olan en fazla sayıda isimden oluşuyor. Listede yer alan 20 isim şu şekilde:

Eleni Athanasiadou (Serbest Meslek – Şef) Zeynep Apturahim (Psikolog) Nikolaos Efkarpidis (Serbest Meslek) İsmet Kadı (Ürolog – Sabık Yassıköy Belediye Başkanı) Anastasia Kepetzi (Serbest Meslek) Nikolaos Kifnidis (Adli Tıp Uzmanı – Doğu Makedonya-Trakya Adli Tıp Servisi Başkanı) Rıdvan Molla İsa (Mimar – Müteahhit) Derya Murat Osman (Diş Hekimi) Murat Mustafa (Eczacı) Sebile Mustafa (Özel Sektör Çalışanı) Seher Bayram Ali (Avukat – Arabulucu) Nikolaos Bikos (Emekli Subay) Eleni Ortaktsidou (Almanca Öğretmeni – Yabancı Dil Kursu ve KDAP Sahibi) Ahmet Osman Pehlivan (Fizyoterapist) Nikolaos Papageorgiou (Eğitimci) Hristina Parasidou (Dövüş Sanatları Eğitmeni) Tapatzas Emmanouil (Makedonya Trakya Adem-i Merkezi Yönetim Çalışanı – Uzman Makine Mühendisi) Frantzis Antonios (Serbest Meslek) Rıdvan Hacı Memet (Ziraat Mühendisi) Susana (Zan) Hoi – Kataropoulou (Emekli Eczacı).

blank

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu