Yunanistan Haber

Samoslular Türk Turistlerden Ziyadesiyle Memnun

Son dönemde Doğu Ege adalarına ekspres turist vizesinin devreye girmesiyle birlikte Türk vatandaşların Samos'a ilgisi daha da yoğunlaştı.

Son dönemde Doğu Ege adalarına ekspres turist vizesinin devreye girmesiyle birlikte Türk vatandaşların Samos’a ilgisi daha da yoğunlaştı.

Doğu Samos Belediye Başkanı Paris Papageorgiou Türk turistlerin Samos adasına getirdiği hareketlilik hakkında şunları söylüyor: “Komşu ülkeden Samos’a gelen ve adamızın sunduğu seyahat deneyimlerini yaşamak için yeni fırsatlardan yararlanmak üzere binlerce turist adaya geliyor. Bu bağlamda Türkiye pazarı, turizm sezonunun uzamasına katkıda bulunabileceği gibi, özellikle sezon başında turizm işletmelerinin güçlenmesine de katkı sağlayabilir.

Batı Samos Belediyesi Turizmden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Evangelos Marnezos “Samos, Türkiye’den gelen turistlerin tercihlerini tatmin edebilecek çok yönlü bir turistik “ürüne” sahip. Özel turist vizesine ilişkin Yunanistan-Türkiye anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle adaya Türk turist geliş düzeyindeki fark artık gözle görülür hale geldi.” İfadelerini kullanıyor.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu