Batı TrakyaBatı Trakya Haber

“Okulların Kapıları Asıl Sahiplerine Yani Sizlere Açılmış Durumda, Hayırlı Olsun”

"Bugün itibariyle, okulların kapıları asıl sahiplerine yani sizlere açılmış durumda. Hayırlı Olsun."

Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Mesajda, “Bugün itibariyle, okulların kapıları asıl sahiplerine yani sizlere açılmış durumda. Hayırlı Olsun” ifadelerine vurgu yapılıyor.

Yazılı açıklama aynen şu şekildedir:

2023-2024 EĞİTİM YILI HAYIRLI OLSUN.

“Sevgili öğrenciler;

Çok güzel ve faydalı bir şekilde geçirmiş olduğunuzu umduğumuz tatilin sonuna geldik. Bugün itibariyle, okulların kapıları asıl sahiplerine yani sizlere açılmış durumda. Hayırlı Olsun.

Saygıdeğer Öğretmenler;

Görev yaptığınız okulların, statüsü Lozan Antlaşmasıyla belirlenmiş azınlık okulları olduğunu, öğretmenliğini yaptığınız çocukların da, toplumumuzun geleceği olduğunu hiç aklınızdan çıkartmadan, her zaman iyi niyetle, vereceğiniz eğitimin kalitesini hep yüksek tutarak, çocuklarımızın en sağlıklı ortamlarda, en kaliteli eğitimi alabilmesi için, azınlık okullarının yöneticileri olan encümen heyetleri ile koordineli çalışmanızı beklemekteyiz.

Kıymetli veliler;

Çocuklarınızın en iyi eğitimi almasını ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmasını istemeniz sizlerin en doğal hakkı. Unutmayınız ki, çocuklarınızın toplumlarına faydalı birer birey olarak  yetişmelerinin en önemli temeli azınlık okullarında atılmaktadır. Bazı çevrelerin kasıtlı olarak okullarımızı ve genel olarak azınlık eğitimini itibarsızlaştırma çabalarına bundan sonraki süreçte daha da fazla karşı çıkmanızı beklediğimizi ifade etmek isteriz. Uluslararası anlaşmalarla elde ettiğimiz  hakları sekteye uğratma yönündeki çalışmalar her geçen gün artarak devam ederken, bizlere düşen görev, bu kötü niyetli çabaları boşa çıkartmaktır. Bu da çocuklarımızı azınlık okullarına göndermekle mümkündür. Azınlık Okulları Encümenler Birliği olarak, bu konuda sizlere her zaman yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bir kez daha beyan ederiz.

Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği olarak, yeni eğitim yılında Eğitim Bakanlığı ve bünyesindeki yetkililerden beklentimizin bu güne kadarki azınlık eğitimini baltalamaya yönelik her türlü faaliyetlerine son vermeleri ve azınlık eğitiminin satüsüne saygı göstererek, azınlık eğitiminin kalitesinin artması için iyi niyetle hareket etmeleri olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bu düşüncelerle, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenni ederiz.”

BATI TRAKYA AZINLIK OKULLARI ENCÜMENLER BİRLİĞİ

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu