Batı Trakya Haber

Meriç Sınırında Artık Kiowa (İndiyanlar) Helikopterleri Devriye Gezecek

Yunanistan ilk kez Meriç sınır bölgesine hava aracı saldırı helikopterleri konuşlandırdı.

Yunanistan ilk kez Meriç sınır bölgesine hava aracı saldırı helikopterleri konuşlandırdı. Talep, aslen Evros ilinden olan 1. Ordu komutanı Aggelos Hudeludis’ten geldi ve Genelkurmay Başkanı Floros da onayladı.

Yunanistan Kara Kuvvetleri Havacılık birimine ait Kiowa helikopteri, Meriç (Evros) ilinde askeri cephe birliklerinin, karakollarının ve gözlem noktalarının bulunduğu Meriç Nehri bölgesi başta olmak üzere, sınır çizgisi üzerinde devriye gezerek durum tespiti yapacak.

Bu nedenle iki adet Kiowa helikopteri merkez Dedeağaç’ta bulunan bir askeri kışlaya konuşlandığı haberleri bölgede zaman zaman devriye uçuşları yapan helikopterlerin görülmesi üzerine doğrulandı.

Böylece Yunanistan Silahlı Kuvvetleri bu hareketiyle, Yunanistan-Türkiye ile kara sınır çizgisini oluşturan Meriç bölgesine ilk kez hava araçları konuşlandırmış olacak.

Bu hareketin ardından şimdi tüm gözler Dedeağaç’a çevrilmiş durumda ve Yunanistan Silahlı Kuvvetleri merkezi İskeçe’de bulunan 4. Kolordu’ya hava birimi mi oluşturacak? sorusunu gündeme getirdi.

BİRLİK Gazetesi 7 Haziran 2020 tarihinde şu haberi yapmıştı.

“İndiyanlar” Meriç (Evros) Sınırı’nda Göreve Hazırlanıyor

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu