Batı Trakya Haber

Koyunköy’de Mahya Törenine Yoğun İlgi

Pazar günü Koyunköy Camii’nde Mahya töreni düzenlendi. Mahya törenine bölgede yaşayan Türkler yoğun ilgi gösterdi.

İskeçe Müftülüğü ve Koyunköy halkı tarafından 28 Ağustos Pazar günü Koyunköy Camii’nde Mahya töreni düzenlendi. Mahya törenine bölgede yaşayan Türkler yoğun ilgi gösterdi.

Koyunköy’de düzenlenen Mahya törenine İskeçe Müftü Vekili Ahmet Hraloğlu’nun yanı sıra, soydaşları tarafından davet edilen T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu da katıldı.

blank

Mahya törenine katılanlar arasında İskeçe Milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, İskeçe Belediye Başkanı Manolis Çepelis, İskeçe Belediye Başkan Yardımcıları Levent Karaosman ve Süha Bekiroğlu, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Dr.Hüseyin Baltacı, DEB Partisi’nin İskeçe temsilcisi Bahri Belço, İskeçe  Müftülüğü Eğitim Şube Müdürü Mustafa Trampa, İskeçe Müftülüğü Personel Şube Müdürü Mustafa Kamu, İskeçe Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü Rıdvan Topçu, İskeçe Müftülüğü Özel Kalem Müdürü Secdat Küçük, İskeçe Müftülüğü Sekreteri Ali  Ferhat, İskeçe Müftülüğü ilâhi korusu, İskeçe Müftülüğü din görevlileri ile kalabalık bir soydaş topluluğu katıldı.

Yapılan selamlama konuşmalarında organizasyonun başarısından dolayı köy halkı tebrik edilirken, özellikle geçtiğimiz günlerde 20 kişilik bir grup tarafından saldırıya uğrayan Türk çocuğunun olayına vurgu yapıldı ve bölgedeki huzuru bozmaya yönelik her türlü eylemin kınandığı dile getirildi.

blank

Mahya törenine katılım gösteren T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: ‘‘Koyunköy’de İskeçe Müftülüğü ve köy halkı işbirliğinde düzenlenen Mahya’ya soydaşlarımız çok yoğun bir ilgi gösterdiler. Bu güzel etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımlarıyla destek veren soydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’

İskeçe Müftü Vekili Ahmet Hraloğlu ise sosyal medyada konuyla ilgili ‘‘Koyunköy’de düzenlenen muhteşem mahya törenine katıldım. Emeği geçenleri tebrik ederim. Allah kabul etsin.’’ açıklamasını yaptı.

blank

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu