Batı TrakyaBatı Trakya Haber

İTB’de Gençlik Buluşmaları Tam Gaz Devam Ediyor

“İskeçe Türk Birliği Gençlik Buluşması" yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

“İskeçe Türk Birliği Gençlik Buluşması” yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

“İskeçe Türk Birliği Gençlik Buluşmaları”nın ikincisi gerçekleştirildi. 23 Ocak 2024 Salı günü İTB lokalinde yapılan İTB Gençlik Buluşmaları’nın Ocak ayı etkinliğine konuşmacı olarak İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa katıldı. “İskeçe Türk Birliği Gençlik Buluşması” yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Etkinlik, İTB Başkanı  Ozan Ahmetoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı, Gençleri hayata geçirdikleri proje için tebrik eden İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, bu etkinliklerin gençlerin geleceği açısından önemine değindi.

Ardından İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu Başkanı Mümün Kara selamlama konuşması yaptı. Etkinliğe katılanlara teşekkür eden Mümün Kara, etkinlikte konuşmacı olarak yer alarak gençleri kırmayan İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’ya teşekkür etti.

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu Sorumlusu Önder Şabanoğlu da gençlerin İskeçe Türk Birliği çatısı altında çok güzel çalışmalara imza attığını vurguladı.

Etkinlik, İTB Gençlik Kolu yöneticilerinden Süeda Karakehaya’nın moderatörlüğünde yapıldı.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa sunumunda “Batı Trakya’da Müftülük Sorunu” konusunu ele aldı.

Müftü Trampa, müftülüklerin Batı Trakya Türkleri açısından önemine değinerek, bu konuda yaşanan mücadeleleri özetledi. Mustafa Trampa müftülüğün tarihi ve yaşadığı sorunları ve kendisinden önce görev almış İskeçe müftülerinin yaşamları, yaptıkları çalışmalar ve karşı karşıya kaldıkları sorunları anlattı.

Müftülük sorunlarını detaylı bir şekilde dinleyen gençler, daha sonra merak ettikleri konuları müftü Trampa’ya sordular. Gençlerin sorularını cevaplayan müftü Mustafa Trampa programın sonunda gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu