Batı TrakyaBatı Trakya Haber

“İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları” Beyköy’de Devam Etti

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları” çerçevesinde İskeçe’ye bağlı Beyköy’de etkinlik gerçekleştirildi.

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları”  çerçevesinde İskeçe’ye bağlı Beyköy’de etkinlik gerçekleştirildi. 7 Şubat  2024 Çarşamba günü yapılan etkinlik,  Beyköy cami odasında yapıldı. Beyköy’deki İTB Kadınlar Buluşmasında  Kadın Doğum Uzmanı Dr. Arzu Şabanoğlu “Kadın Hastalıklarında Kanserle Mücadele” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğe , İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan,  İskeçe milletvekili Burhan Baran’ın eşi Ayşe Baran, Kırköy Kültür ve Eğitim Derneği Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin,  İTB yönetim Kurulu üyeleri, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB  Biçki Dikiş Nakış Kursu öğrencileri ve çok sayıda Beyköylü kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Beyköy Biçki – Dikiş – Nakış ve El Sanatları Kursu eğitmeni İlknur Mursel yaptı. Gelen misafirlere teşekkür eden Mursel,  kendisine ve kursa her türlü desteģi veren  kadınlara teşekkür etti.

Ardında söz alan İTB Kadınlar Kolu Başkanı ve Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Zeynur Bargan da Beyköylü kadınlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bargan, Kadınlar Kolu olarak amaçlarının yaptıkları projeler ve etkinliklerle kadınların yanlarında yer almak olduğunu ifade etti.

İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu yaptığı konuşmada “İTB Kadın Buluşmaları” etkinlikler serisi hakkında bilgi verdi. İTB Asbaşkanı Şerifoğlu, “İskeçe Türk Birliği  olarak kadınların ilgi alanına giren konular derneğimizin ana faaliyet alanlarından birini oluşturuyor. Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda  katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda da çeşitli faaliyet ve çalışmaları hayata geçiriyoruz.” dedi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Arzu Şabanoğlu hazırladığı  “Kadın Hastalıklarında Kanserle Mücadele” konusunda katılımcılara bilgi verdi ve gelen soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda kurs eğitmeni İlknur Mürsel konuşmacı Dr. Arzu Şabanoğlu’na, milletvekili Burhan Baran’ın eşi Ayşe Baran’a,  Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin’e , İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu’na, İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan’a kusrta hazırladıkları el işlerinden hediye etti. Ardından kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu