Yunanistan Haber

Hesaplaşma Atina’da Yapıldı, 6 Ölü

Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarında bir araca düzenlenen silahlı saldırıda 6 Türk vatandaşı hayatını kaybetti.

Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarında bir araca düzenlenen silahlı saldırıda 6 Türk vatandaşı hayatını kaybetti.

Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarındaki Artemdida’da kırsal alanda bir araca düzenlenen silahlı saldırıda 6 Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Yunan basınında yer alan haberlerde, Türk vatandaşların bulunduğu aracın Almanya plakalı olduğu belirtilerek, saldırının çete hesaplaşması olabileceği üzerinde durulduğu ifade edildi.

Hayatını kaybedenlerden 5’inin aracın içerisinde, 1’inin ise aracın dışında bulunduğu aktarılan haberlerde, ölenlerden hiçbirinin Yunanistan’da sabıka kaydı bulunmadığı ve üstlerinde silah olmadığı aktarıldı.

Kurbanların sahte Alman plakalı olduğu anlaşılan aracında herhangi bir silah veya uyuşturucu bulunamadı. Yapılan incelemede saldırıya uğrayanlara ait aracın birkaç ay önce Evzoni sınır kapısından Yunanistan’a geçtiği ortaya çıktı.

Öldürülen altı kişinin Türk uyruklu olduğu ve bazılarının üzerinde Fransız makamlarından orijinalliği incelenen belgeler olduğu belirtiliyor.

Kurbanlardan birinin kimliği parmak izlerinden belirlendi. Ülkeye yasa dışı giriş yaptığı gerekçesiyle Meriç sınırı Dimetoka bölgesinde tutuklanan 25 yaşında bir Türk vatandaşı.

Yaşanan bu kanlı olayın ardından yaklaşık iki saat sonra Atina’da Elefterios Venizelos havaalanından Midilli adasına seyahat edecek 32 yaşında bir Türk gözaltına alındı. Üzerinde Portekiz seyahat belgeleri ve 4 adet 9 mm’lik mermi bulundu. Yetkililer şahsın olayla ilgisi olup olmadığını araştırıyor.

Aynı zamanda yetkililer, mağdurların Türkiye’de ölüm sözleşmeleri yapan bir suç örgütüne üye olma ihtimalinin göz ardı edilmediğini ve aslında bu suç örgütünün iki ay önce Fransa’da iki kişiyi infaz ettiği belirtiliyor.

Güvenlik tüm kurbanların kimliklerini belirlemeye çalışıyor. Polis, suç laboratuarlarından sonuçları bekliyor ve cinayete ışık tutacak görsel görüntüleri ve önemli tanıkları arıyor.

Olay yerinde yapılan incelemede, 50’den fazla mermi kovanı bulunurken, Yunan makamları Interpol’den yardım istedi.

Görgü tanıkları polise verdikleri ifadelerinde, saldırının düzenlendiği bölgede koyu renkli bir araç ile bir motosiklet gördüklerini belirtti.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu