Batı TrakyaBatı Trakya Haber

Gümülcine’den Gençler Anıtkabir ve Ankara’yı Gezdi

Gümülcine Türk Gençler Birliği Yeni Nesil Kolu gençlerinden oluşan bir heyet Anıtkabir ve Ankara’yı ziyaret etti.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Yeni Nesil Kolu, 28 – 30 Aralık 2023 tarihleri arasında GTGB Başkanı Sedat Hasan başkanlığında YNK üyelerinden oluşan bir gurup öğrenci ile Ankara’ya gezi düzenledi.

Düzenlenen 2 günlük gezi kapsamında öğrenciler Anıtkabir, T.C. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Gazi Meclisi, Ankara – II. Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhuriyet Müzesi ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ziyaret ederek başkent Ankara’nın kültürel ve tarihi mekânlarını hakkında ayrıntılı bilgiler alma fırsatı buldular.

Gezi dolayısıyla Ankara’da hazır bulunan başkanımız Sedat Hasan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TIKA) Başkan Yardımcısı Sayın Mahmut Çevik ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Sayın Abdullah Eren ile görüşerek karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Ayrıca gezinin düzenlenmesinde emeği olan ve öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlayan Başta YTB Başkanı Sayın Abdullah Eren olmak üzere tüm Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ekibine teşekkür ederiz.

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu