Yunanistan Haber

Eva, Noel’i Belçika’da Parmaklıklar Arkasında Lüks Menü İle Geçiriyor

Kaili'nin menüsünde kek üzerinde vanilyalı dondurma, krema ve sıcakta eritilmiş çikolata var.

Avrupa Parlamentosu’nu sallayan rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan Yunan vekil Eva Kaili’nin hapishane menüsü ortaya çıktı. Menüdeki yiyeceklerin lükslüğü dikkat çekti.

Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısıyken Katar’dan rüşvet alarak lobi faaliyetleri yaptığı ortaya çıkan Yunan vekil Eva Kaili’nin hapishanede tükettiği yiyeceklerin listesi ortaya çıktı. Ta Nea gazetesinin haberine göre Kaili’nin menüsünde kek üzerinde vanilyalı dondurma, krema ve sıcakta eritilmiş çikolata var.

Yakalandıktan sonra gözaltına alınan ve tutukluluğu devam eden Avrupa Parlamentosu’nun eski Başkan Yardımcısının Hıristiyan alemi için çok önemli bir gün olan Noel’i de parmaklıklar arkasında geçirdiği açıklandı.

Yunanistan’ın çok okunan gazetelerinden “Ta Nea”, Kaili’nin Noel menüsünü de paylaştı. Kaili’ye verilen yemeklerin çok da sade olmadığı belirtildi. Kaili’ye başlangıç için kuşkonmaz çorbası verildiği belirtilirken, ana yemek olarak ise bezelye, havuç ve biber soslu hindi verildiği kayıtlara geçti.

Tatlı olarak ise çikolatalı kek üzerine vanilyalı dondurma, krema ve sıcak eritilmiş çikolatanın servis edildiği kaydedildi. Yunan medyasında yer alan haberde Noel menüsünde alkol olmadığı belirtilirken hapishane yönetiminin ise kadın mahkumların kantinden para karşılığında alışveriş yapmasına izin verdiği de belirtildi.

Dün babası ziyaretine gelen Kaili’nin serbest kalmasına hakim izin vermemişti. Fakat Kaili 29 gün içerisinde Belçika yasalarına göre tekrar karara itiraz edebilir. Kaili’nin babasının cezaevine gelişi sırasında kendisini görüntülemek isteyen kameramanlara da saldırdığı ileri sürüldü.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu