Yunanistan Haber

“Erdoğan Sıcak Bir Çatışmaya Girmeyebilir, Ama BM Güvenlik Konseyi’ne Ulaşabilir”

"Erdoğan Türkiye'nin yarısını saflarında topluyor, bu tartışılamaz. Bütün bunlar bizim için sürpriz ama Türkiye için değil.”

Yunanistan’da eski Kara Kuvvetleri (GES) komutanı emekli General Frangos Frangulis, SKAİ tv kanalında katıldığı bir sabah programında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve seçimleri yorumladı. General Frangulis şunları dile getirdi:

“Yunanistan, Türkiye ile agresif söylem ve Türkiye’nin artan talepleri dışında herhangi bir özel sorunla karşılaşmak zorunda kalmayacak. Erdoğan politikasını sürdürecek, ancak söylemler ve artan talep ve tehditler dışında, Ayasofya dışında düşmanlık ifade eden herhangi bir hamlede bulunmadı. Hatta, Patrikhane’nin bazı sorunlarının çözümüne yönelik hamlelerin ilerlediğini söyleniyor.

Özellikle bir sorunumuz olmayacak, ancak onlarla diyalog halinde olmalıyız, Güven Arttırıcı Önlemler mevcut olmalı. Mesele bizim için bir fikir birliğine ve ulusal bir stratejik plana sahip olmamız, çünkü Erdoğan sıcak bir çatışmaya girmeyebilir, ama BM Güvenlik Konseyi’ne ulaşabilir.

Erdoğan’ın dinamikleri açısından, depremden etkilenen 11 bölgeden 10’unun kendisine çok yüksek bir yüzde vermesi etkileyici, ancak öte yandan muhalefetin ağır tepkisi de var.

Akşener’in Kılıçdaroğlu’na dediği gibi, “artık sen istenilmiyorsun. Bunca yıl uğraşıyorsun, başaramadın. Erdoğan Türkiye’nin yarısını saflarında topluyor, bu tartışılamaz. Bütün bunlar bizim için sürpriz ama Türkiye için değil.”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu