Batı Trakya

Edirne Trakya Üniversitesi’ni Gezdiler

İskeçe Türk Birliği, öğrencilerden oluşan bir heyet ile birlikte Edirne Trakya Üniversitesi’ne bir tanıtım gezisi düzenledi.

İskeçe Türk Birliği, öğrencilerden oluşan bir heyet ile birlikte Edirne Trakya Üniversitesi’ne bir tanıtım gezisi düzenledi.

 İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörlüğünce, öğrencilere yönelik Edirne’deki Trakya Üniversitesi tanıtım programı düzenlendi.

Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir ve Önder Şabanoğlu başkanlığındaki lise öğrencileri Edirne’yi ziyaret ederek Trakya Üniversitesi tanıtım programına katıldı.

12 Mayıs Cuma günü Gümülcine Türk Gençler Birliği ekibiyle Edirne’ye giden öğrenciler, Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rıfat Gürgendereli, Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Alperen Karapınar ve Uluslararası Öğrenci Ofisi Şef Ömer Şahin Sakızcıoğlu tarafından karşılandı.

blank

Ekip, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkez Salonunda gerçekleştirilen üniversite tanıtım programına katıldı. Öğrencilere Trakya Üniversitesi hakkında tanıtım klibi, slayt gösterisi ve broşürler dağıtıldı. Öğrenciler dinlenmek için günün sonunda konaklayacakları yurda yerleştiler.

13 Mayıs Cumartesi günü sabah saatlerinde Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ziyaret edildi.

Son olarak Edirne’deki II. Bayezid Külliyesi ve sağlık müzesi ziyaret edildi. Burada öğrenciler Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından karşılandı.

Batı Trakyalı öğrencilere Trakya Üniversitesi hakkında bilgilendirmede bulunan rektör Tabakoğlu, üniversitelerinin Balkanlar ve Batı Trakya’dan en çok öğrenci bulunduran üniversite olduğunu söyledi. Rektör Tabakoğlu üniversite yönetimi olarak yurt dışından gelen öğrencilere özel bir önem ve destek verdiklerini vurguladı.

Öğrenciler daha sonra Edirne’yi gezme fırsatı buldu. Ekip akşam saatlerinde Yunanistan’a döndü.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu