Yunanistan Haber

Dendias: “Silahlı Kuvvetleri Küçük Çıkarlar İçin Kötülemeyin”

Dendias kameraların karşısına geçti ve “Silahlı Kuvvetleri küçük çıkarlar için kötülememelerini rica ediyorum” mesajı gönderdi.

Dendias kameraların karşısına geçti ve “Silahlı Kuvvetleri küçük çıkarlar için kötülememelerini rica ediyorum” mesajı gönderdi.

Savunma Bakanı Nikos Dendias kameraların karşısına geçti ve “Silahlı Kuvvetleri küçük çıkarlar için kötülememelerini rica ediyorum” diyerek, son günlerde orta Yunanistan’da Teselya bölgesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan Yunanistan Silahlı kuvvetlerini savundu.

Milli Savunma Bakanı Nikos Dendias, bugün (12 Eylül 2023 Salı) Genelkurmay Başkanı Orgeneral Konstantinos Floros eşliğinde Yenişehir’deki (Larisa) 1’inci Ordu Karargahına yaptığı ziyaret sonrasında şunları söyledi:

“Yunanistan Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı olarak, öncelikle Larissa’daki 1’inci Ordu Karargahı’ndan, son dönemde yaşanan benzeri görülmemiş kötü hava koşulları nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum. Yaralıların iyileşmesini de içtenlikle diliyorum.

Kötü hava koşullarından etkilenenlere de empati ve desteğimizi ifade etmek isterim. Başbakanın açıkladığı gibi hepimizin fiili desteğinden emin olun.

Koordinasyon Merkezi’nde yapılan toplantıda da, daha önce de belirttiğim gibi, ülkemiz Silahlı Kuvvetlerinin kadın ve erkek çalışanlarına sadece teşekkürlerimi değil, aynı zamanda derin şükranlarımı da ifade etmek isterim.

Fedakarlıkla, yüksek bir görev bilinciyle, eşi benzeri görülmemiş ve zor şartlarda, mağdur hemşerilerimize her türlü yardımı yaptılar.

Zahmeti hesaplamadan, riski hesaplamadan. Aslında aynı zamanda muhtemelen kendi aileleri de benzer sorunlarla karşı karşıyaydı. Binlerce vakada onların yardımları hayat kurtardı.

Ancak kurtarma ve yardım operasyonlarında işbirliği yapan İtfaiye Teşkilatı’nın kadın ve erkeklerine, Yunan Polisine, Sahil Güvenlik’e ve diğer yetkililere teşekkür ve tebriklerimi iletmezsem hata yapmış olurum. Ve bu çabaya katılan birçok gönüllüye teşekkür ederiz.

  1. yüzyıl Yunan toplumunda görev ve insana katkı kavramlarının eksik bir tür olmadığını kanıtladılar. Son olarak hepimize bu zor zamanlarda harekete geçme çağrısında bulunmak istiyorum.

Ülkemizin Silahlı Kuvvetleri hükümetlere veya partilere ait değildir. Onlar Yunan halkına ve ulusa aittir. Her türlü tehdide karşı toprak ve milli bütünlüğümüzü sağlam tutuyorlar. Sonuçta bunu en yoğun şekilde son yıllarda yaşadık.

Silahlı Kuvvetler, ulusun ve milletin ayrılmaz bir parçası ve gurur kaynağıdır. Krizin her anında Yunan toplumunun destekçisi olmaya devam ediyorlar.

Elbette her türlü eleştiri kesinlikle memnuniyetle karşılanır, ancak az sayıdaki kişiden Silahlı Kuvvetleri küçük çıkarlar ve sansasyonellik nedeniyle kötülememelerini rica ediyorum.

Bu sadece adaletsizlik değil, belki buna hoşgörü gösterilebilir, aynı zamanda ulusal düzeyde derin zarara da yol açıyor.

​ Birkaç ay önce ülkenin nerede olduğunu ve nelerle karşı karşıya olduğunu size hatırlatmama gerek yok. Her zaman söylediğim gibi Yunanistan Lüksemburg olmadı.

Teşekkür ederim”.

Haberin devamını oku

Bir Yorum

  1. …μουσουλμάνοι η ΕΛΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΚΝΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝ ΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ!!!… .έσείς ανήκετε στις μογγολικές φυλές της Κεντρικής Ασίας ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΤΕ!!!… .ΑΡΚΕΤΑ Η ΑΝΟΧΗ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu