Batı TrakyaBatı Trakya Haber

DEB: “Dr. Sadık Ahmet’in Aracının Bulunarak Teslimini Bekliyoruz”

"8 Aralık 2015 saldırısının yıllar sonra hala aydınlatılmasını beklediğimizi ve rahmetli Liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in aracının bulunarak teslimini beklediğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz.”

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın siyasi partisi olan Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi Genel Merkezi’ne yapılan saldırının üzerinden sekiz yıl geçti. Saldırıda Dr. Sadık Ahmet’in kazada hayatını kaybettiği araç çalınmıştı. Esrarengiz saldırı ile ilgili şu ana kadar bir sonuç çıkmadı.

DEB Partisi bu saldırı ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Dr. Sadık Ahmet’in aracının bulunarak teslimini beklediğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz.” İfadelerini kullanıyor.

A.ıklama aynen şu şekldedir:

DEB PARTİSİ GENEL MERKEZİNE YAPILAN SALDIRININ ARDINDAN 8 YIL GEÇTİ

“8 Aralık 2015 tarihinde DEB Partisi Genel Merkezi’ne yapılan saldırının üzerinden sekiz yıl geçti.

“Trakya’nın Bekçileri” adlı örgüt mensupları tarafından yapılan saldırıda binaya ve binada bulunan çeşitli araç gereçlere zarar verilmiş, partimizin kurucusu ve Batı Trakya Türklerinin lideri Dr. Sadık Ahmet’in kazada hayatını kaybettiği araç çalınmıştı.

Bu menfur saldırının aydınlatılması adına tüm girişimlerde bulunmamıza rağmen tam 8 yıldır herhangi bir ipucu dahi ortaya koyulamamıştır. Bu çirkin saldırıyı bir kez daha kınıyor, kazalı aracı çalarak zihinlerde geçmişimizi unutmamızı planlayanların, haklı davamızdaki mücadelemize bu tür saldırılardan korkmadan devam edeceğimizi bilmelerini isteriz.

8 Aralık 2015 saldırısının yıllar sonra hala aydınlatılmasını beklediğimizi ve rahmetli Liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in aracının bulunarak teslimini beklediğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz.”

DEB Partisi

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu