Yunanistan Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atina Programı Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atina ziyareti programı belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atina ziyareti programı belli oldu. Yunan kaynaklarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atina programının şu şekilde olduğu belirtiliyor:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanında Dışişleri Bakanı Gerapetritis tarafından karşılanacak.

Saat 11.30

Sakellaropulu – Erdoğan Görüşmesi

Türkiye Cumhurbaşkanının Yunanistan Cumhurbaşkanı’nı ziyareti yaklaşık 45 dk. sürecek ve ardından Başbakanlık Makimu Sarayı’na geçecek.

Saat 11.30

İkili Bakanlar Toplantıları – Dışişleri Bakanlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sakellaropulu ile görüşeceği sırada, 10 Yunan Bakan da 7 Türk mevkidaşı ile görüşecek. Yapılacak tüm ikili anlaşmaları görüşecekler ancak iki Savunma Bakanı ayrı bir toplantı yapacak.

Saat 11.30

Nikos Dendias – Yaşar Güler ile Orduevinde görüşmesi

Dendias ve Güler, Subaylar Orduevinde görüşecek.

Saat 12.15

Başbakan Miçotakis – Cumhurbaşkanı Erdoğan Görüşmesi

Başbakanlık Maksimu Sarayındaki Miçotakis-Erdoğan görüşmesinde, Dışişleri Bakanlarının yanı sıra, Vilnius ve New York’taki gibi iki liderin iki diplomatik danışmanları Maria Bura ve Çağatay Kılıç da hazır bulunacak.

Saat 13.00

Miçotakis – Erdoğan’ın ortak açıklaması

İki liderin açıklamalarının ardından herhangi bir soru alınmayacak. O zamana kadar Dışişleri Bakanlığı ve tüm Bakanlar Maksimu Sarayına ulaşmış olacak ve bu noktada Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi başlayacak.

Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı

İki lider ve hükümet yetkililerinin öğle yemeği yiyeceği Yüksek Düzeyli İşbirliği Konsey toplantısında, son dönemde üzerinde çalışılan anlaşmalar da onaylanacak.

10 İla 20 Anlaşmanın İmzalanması – Ortak Bildiriler

Anlaşmalar iki devletin yanı sıra iki devletin kuruluşları arasında da imzalanacak.

Ekonomi

Ticari ilişkiler

Sağlık

Eğitim

Turizm

Spor

Araştırma – Teknoloji

Tarım Sektörü

Yasadışı göç konusuna gelince, Midilli ve İzmir’de Yunan ve Türk sahil güvenlik güçleri arasında memur değişimi gibi ikili konular üzerinde daha önceden mutabık kalındığı belirtilirken, Türk vatandaşlarının Ege adalarında yedi güne kadar kalmaları için vize müzakereleri devam ederken, bu konunun Atina ile Brüksel arasında bir konu olduğundan AB tarafından “yeşil ışık” verilmesi gerekiyor. Yetkili bir kaynak, yasadışı göç konusunda “daha da iyi bir şey” için çaba sarf edildiğini ileri sürüyor.

Saat 16:00 Cumhurbaşkanı Erdoğan Atina’dan ayrılacak.

Haberin devamını oku

Bir Yorum

  1. …η επίσκεψη του θα έπρεπε να χαρακτηριστεί ως persona non grata…!!!ΔΕΝ υπάρχουν τοΎρκοι στη ΘρΆκη μας ουδέ στην Κύπρο μας,ουδέ στην Ιωνία μας.!!!Απλά υπάρχουν ΜΟΝΟΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΒΙΑΙΩΣ ΕΞΙΣΛΑΜΙΣΜΕΝΟΙ!!Και μην ξεχνάτε τούρκοι ότι ήρθατε ως κατακτητές σφαγείς και βιαστές ΣΤΑ ΙΕΡΑ ΑΥΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΑΥΤΑ,ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΜΕΡΗ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΙΝ ΛΑΜΨΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΣΤΟ ΣΤΡΕΩΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ
    ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΥΣΚΟΤΙΣΗ ΤΟΥ..!!!ΟΠΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΓΓΟΛΙΑ,ΤΟ ΛΙΚΝΟΝ ΣΑΣ!!!ΟΥΣΤ βρωμοφυλή,βρωμοράτσα!!!….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu