Yunanistan Haber

Birleşik Arap Emirlikleri ile Askeri İşbirliği Programı Atina’da İmzalandı

Yunanistan Silahı Kuvveteri ile Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri arasında Atina’da Askeri İşbirliği Programı imzalandı.

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Yunanistan Silahı Kuvveteri ile Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri arasında Atina’da Askeri İşbirliği Programı imzalandı.

İki ülke arasında askeri alanda işbirliğinin 2023 yılında da devam etmesi ve karşılıklı olarak tatbikatların ve eğitim amaçlı ziyaretlerin gerçekleşmesi konularında mutabık kalındığı belirtiliyor.

Ayrıca Kriz Yönetimi – Afet Müdahalesi ve Elektronik Harp konularında ortak eğitim kursları. Özel Kuvvetler – Özel Harekat Kuvvetleri ortak eğitimi.

Programın imzalanmasıyla birlikte, iki ülke arasında sürekli gelişen Askeri İşbirliği teyit edilmiş, Silahlı Kuvvetlerinin bağları daha da güçlenmiş ve aynı zamanda birlikte çalışabilirlikleri genişletilmiş, Yunanistan ve Yunanistan’ın oynadığı rolün güçlenmesine katkıda bulunulmuştur. BAE’yi daha geniş Akdeniz ve Orta Doğu bölgesinde istikrar ve güvenliğin temel direkleri olarak görüldüğü belirtiliyor.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu