Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da Camiye Çirkin Saldırı, Kur’an-ı Kerimi Yırtıp Cami İçinde Yere Attı!

batı Trakya'da camiye çirkin saldırı yapıldı. Saldırgan Kur'an-ı Kerimi yırtarak yerlere savurdu.

Bir şahıs Batı Trakya’da İskeçe’nin dağlık kolundaki Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Ilıca Bölgesi Kaplıcalar mevkiinde bulunan caminin içine girip, minberin perdesini sökerek başına sarmış ve caminin içinde bulunan Kur’an-ı Kerimleri parçalayarak yere attı.

Bölgede yaşayan Ilıca Nahiyesi eski Müdürü Hasan Nazır’ın belirttiği üzere saldırıyı gerçekleştirenin bir Fransız vatandaşı olduğunu, yaşanan olayın ardından şahısın polisler tarafından gözaltına alınarak polis karakoluna götürüldüğü belirtiliyor.

Bu saldırı ile ilgili İskeçe Seçilmiş Müftüsü Mustafa Trampa yazılı bir acıkılama yayınladı ve olayı kınadıklarını, saldırıyı gerçekleştiren Fransız vatandaşı hakkında suç duyurusunda bulundukları belirtiliyor.

AÇIKLAMA

“Bugün saat 18:00 sularında Fransız vatandaşı olduğunu öğrendiğimiz bir şahıs, Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Ilıca Bölgesi Kaplıcalar mevkiinde bulunan caminin içine girip, minberin perdesini sökerek başına sarmış ve caminin içinde bulunan Kur’an-ı Kerimleri parçalayarak yere atmıştır. Olaya ilk şahit olan Ilıca Nahiyesi eski Müdürü Hasan Nazır’dan aldığımız bilgilere göre, bu şahıs polisler tarafından göz altına alınarak Şahin Karakoluna götürülmüştür.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Mustafaçova Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Delihüseyin ve Ilıca Aşağı Mahalle Mütevelli Heyeti Başkanı Eyüp Köse ile  istişare ederek Fransız vatandaşı şahıs hakkında şikayette bulunulmuştur.

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve mabedimize yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınar, barış ve huzur ortamını yok etmeye yönelik bu tür saldırıyı gerçekleştiren karanlık ruhlu şahsın hak ettiği cezaya çarptırılmasını bekleriz.

Milletimiz söz konusu olayı endişe ve şaşkınlıkla karşılamıştır. Rabbim bu tür dini değerlerimize saldıran kötülerden korusun.”

Mustafa TRAMPA

İskeçe Müftüsü

blank

blank

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu