Yunanistan Haber

Başbakan Miçotakis “Komando” Oldu

Başbakan Miçotakis Özel Kuvvetlerin gösterilerini ve denizde sürat intikal teknelerin yeteneklerini izledi.

Başbakan Miçotakis Özel Kuvvetlerin gösterilerini ve denizde sürat intikal teknelerin yeteneklerini izledi.

Başbakan Kiriakos Miçotakis, 18 Nisan Salı günü Atina yakınlarında Skaramangas ve Megalo Pefkos semtlerindeki Su Altı Taarruz Komutanlığı (SAT) eğitim merkezi ile Özel Kuvvetler Komando Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Başbakan Miçotakis’e Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, Yardımcısı Nikos Hardalias, Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral İoannis Drimusis, Su Altı Taarruz Komutanı Konstantinos Nassopulos ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Thanos Dokos eşlik etti.

“Hükümet ve ben şahsen Silahlı Kuvvetlerin çalışmalarını her zaman öncü bir şekilde destekliyoruz. Sadece ekipmanınız açısından değil, son yıllarda gerçekleştirebildiğimiz önemli yeniliklerin de farkındasınız. Ancak Silahlı Kuvvetlerin dinamik potansiyelinin de yanındayız. Bunu yapmak zorundayız. Güçlü Silahlı Kuvvetler, milli bağımsızlığımızı zırhlayan, egemenlik haklarımızı ve milli egemenliği koruyan, hürriyet ve refahın olmazsa olmaz şartıdır.” İfadelerini kullandı.

Başbakan Miçotakis daha sonra Su Altı Taarruz eğitim merkezinden 197. 198. dönem mezun olan 9 askerin savaş alanında uygulanacak tatbikat ve gösterisini izledi.

Miçotakis, Megalo Pefkos’taki Özel Kuvvetler Eğitim Merkezine giderek burada Özel Harekat Komutanı Tümgeneral Konstantinos Aleksakis tarafından KEED merkezinde yeni inşa edilen binada gezdirildi.

Devamında sürat intikal teknesi “Eolos”a binerek Su Altı Taarruz Komutanlığına gitti. Başbakan Miçotakis burada, sahili ele geçirmek ve bir rehineyi kurtarmak amacıyla helikopterlerin, Zodiac botların, jet skilerin ve paraşütçülerin konuşlandırıldığı bir askeri gösteriyi izledi.

 

 

 

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu