Yunanistan Haber

ABD Sessiz Sedasız Yunanistan’da Yeni Modern Bir “İncirlik Üssü” Kuruyor

Amerikalılar sessiz sedasız Yunanistan’ın Larissa kentini ikinci bir “İncirlik Üssü”ne çeviriyor!

Amerikalılar sessiz sedasız Yunanistan’ın Larissa kentini ikinci bir “İncirlik Üssü”ne çeviriyor!

Amerikalılar Yunanistan’ın Teselya bölgesi Larissa (Yenişehir) kentine sessiz sedasız Balkanlar’dan Orta Doğu’ya kadar elektronik harp gözetim kontrol savunma merkezi kuruyor. Yunan “To Vima” gazetesi bunu doğruluyor.

Bu merkez, Yunanistan Silahlı Kuvvetleri ile birlikte kontrol edilecek ve ABD personeline kışla içine lojmanlar, idari binalar, enerji bağımsızlığı sağlayacak jeneratörlerle enerji üretim merkezi, hava savunma sistemi, havada yakıt ikmali uçakları konuşlanması, Volos Stefanovikio’da bulunan ABD’ye ait saldırı helikopterleri üssünden başlayarak Dedeağaç’a kadar olan Ege Denizi üzerinde her hareketi kontrol edecek bir uydu radar sistemi merkezi kuruluyor.

 

 

Amerikan Pentagon’u, Yunan Silahlı Kuvvetleri ile işbirliği içinde Larissa’daki 110. Savaş Kanadı’nın konuşlandığı devasa askeri üsse kurduğu elektronik harp gözetim kontrol merkezi sayesinde, Balkanlar’dan Orta Doğu’ya kadar tüm bölgeyi kontrol altında tutmayı amaçlıyor.

2022 yılının son haftalarında 110. Savaş Kanadı’na 8 adet MQ-9 Reaper İnsansız Hava Aracı (İHA) ve destek personeli konuşlandırmıştı. İHA’lar, Yunanistan ile ABD arasındaki Güncellenmiş Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması’nın (Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması – ​​MDCA) uygulama hükümleri kapsamında Yunanistan’a intikal etti.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu