Yunanistan Haber

30 Sanık Cezaevine Konuldu

Atina’da AEK ile Dinamo Zagreb taraftarları arasında 1 kişinin öldüğü kavga nedeniyle gözaltına alınan 30 sanık cezaevine konuldu.

Atina’da AEK ile Dinamo Zagreb taraftarları arasında 1 kişinin öldüğü kavga nedeniyle gözaltına alınan 30 sanık cezaevine konuldu.

Yunanistan’ın AEK ile Hırvatistan’ın Dinamo Zagreb taraftarları arasında 1 kişinin öldüğü kavga nedeniyle gözaltına alınan Hırvat taraftarlar, işlemlerin tamamlanmasının ardından üç Savcı tarafından ifadeleri alındı. Tüm sanıklar, 29 yaşındaki AEK taraftarı Mihalis Katsuris’nin öldürülmesiyle ile ilgili herhangi bir bağlantılarının olduğunu reddettiler.

Hırvat sanıklar ellerinde bıçak olduğunu reddederek, olay yerine AEK taraftarlarına saldırmak amacıyla değil, sadece takım antrenmanlarını izlemek için gittiklerini iddia ettiler.

Arnavut asıllı 22 yaşındaki sanık elektrikçi olarak çalıştığını ve Pazartesi günü iş için Nea Filadelfia bölgesinde bulunduğunu öne sürerken, 27 yaşındaki Yunan işadamı da motosiklet alacağı bir kişiyle randevusu olduğu için bölgede olduğunu söyledi. Ayrıca gürültüyü duyduğunda olay yerinde meraktan olduğunu iddia etti.

Bunun sonucunda 30 sanık cezaevine konuldu. 28 Hırvat sanık, 22 yaşındaki Arnavut asıllı ve 27 yaşındaki Yunan iş adamı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İfade verme çalışmaları ikinci grup sanıklarla bugün Cumartesi devam ediyor. 30 sanık Savcı karşısına çıkacak, davadaki son 45 sanık ise Pazar günü Savcı huzurunda ifade verecek.

Öte yandan 1 kişinin öldüğü kavga nedeniyle gözaltına alınan Hırvat taraftarların ifade vermek için götürüldüğü mahkeme binası önünde toplanan AEK taraftarları olay çıkardı.

Söz konusu kavga nedeniyle hakim karşısına çıkarılan Hırvat taraftarların bulunduğu mahkeme binasının önünde toplanan yaklaşık 200 AEK taraftarı, polise ve basın mensuplarına su şişeleri gibi nesneler fırlatarak olay çıkardı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu