Yunanistan Haber

15 Temmuz’da Yunan-Türk Sınırında Silahlı Eğitim Yapacaklar

Yunanistan’daki “Silahlı Kuvvetler Yedek Kulübü” üyeleri silahlı eğitimlerine devam ediyor.

Yunanistan’daki “Silahlı Kuvvetler Yedek Kulübü” üyeleri silahlı eğitimlerine devam ediyor.

Her geçen gün sayıları artan “Silahlı Kuvvetler Yedek Kulübü” ne (LEFED) bağlı genç ve orta yaşlı silahlı sivillerden oluşturulan gruplar, kadın erkek gece gündüz demeden silahlı savaş eğitimlerine devam ediyor.

2006 yılında kurulan ve Merkezi Selanik’te bulunan Yunanistan genelinde 18 şehirde aktif olan LEFED’in yaklaşık 10 yıldan beri düzenli bir şekilde Yunanistan’daki “Silahlı Kuvvetler Yedek Kulübü” (ΛΕΦΕΔ Λέσχη Εφέδρων Ενόπλων Δυνάμεων) üyelerinin katılımıyla eğitim tatbikatları gerçekleştiriyor.

Bu tatbikatlardan biri 15 Temmuz tarihinde Yunanistan-Türkiye sınırına yakın Meriç (Evros) bölgesinde gerçekleştirilecek.

Bu eğitim tatbikatına yönelik LEFED tarafından şu yazılı açıklama yapıldı:

“15 Temmuz’da kulüp, Evros (Meriç) İli’nin bir bölgesinde Piyade eğitimi gerçekleştirecek. Eğitim Cumartesi günü başlayacak ve akşam geç saatlerde sona erecektir.

Selanik şehrinden start Cuma akşamı geç saatlerde yapılacak ve katılım bölgede ve eğitim alanında zirveye ulaşacak. Katılmak isteyen üyemiz olmayan sorumlu vatandaşlarımız bu sayfadan mesaj atarak bizimle iletişime geçebilirler.

Ve tüm bunlar neden?

Neden 20 Temmuz’dan hemen önce?

Kişisel masraflarla yaklaşık bin kilometre yol katederek neden Evros’a?

Çünkü düşman zamanı ve yeri seçecek ve onunla yüzleşmeye hazır olmalıyız. Savaşçının üstesinden gelmesi gereken susuzluk, açlık, baskı, yorgunluk, hava koşulları gibi basit sorunları yaşamış olmalıyız.

Çünkü sadece büyük ve kolay sözlerle kalmayıp, vatan için savaşan herkesi uygulamalarla onurlandırmak istiyoruz.

Evros’ta birçok kişiye mesaj göndermek için. Hepimizin ayrılmaz bir parçası olduğumuz Yunan Ordusu subaylarına, bunlardan bazıları çocuklarımız olabilecek askere alınmış meslektaşlarımıza, Ulusal Muhafızlara ve bölge sakinlerine, Yedek meslektaşlarımıza, eğer gerekirse yapmamız gerekeni yapmak için, orada olacağız, istiyoruz başarabiliriz.

Ve son olarak, komşularımıza ve ulusal bağımsızlığımıza ve ülke topraklarının bazı bölgelerine göz dikenlere, ne kadar dev olduklarını zannetseler de, bizi daha önceden birinci ve hazır bir şekilde bulacaklar.

Unutmuyorum, kimsenin unutmasına da izin vermeyeceğim.

“Canlı Olanlar”

 

Not: İonas Dragumis’in “Canlı Olanlar” kitabı ilk kez 1911’de yayınlandı ve yazar, ulusun yeniden doğuşu idealinden ilham alarak Yunanistan’ın dış politikası hakkındaki görüşlerini bu kitap aracılığıyla ifade ediyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu