Batı Trakya Haber

“Türkiye Cehennemin Kapılarını Açarsa İlk Kurban Türkiye’nin Kendisi Olacak”

Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Dimitris Keridis, “Türkiye Cehennemin kapılarını açarsa ilk kurban Türkiye’nin kendisi olacak” dedi.

Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Dimitris Keridis, “Türkiye Cehennemin kapılarını açarsa ilk kurban Türkiye’nin kendisi olacak” dedi.

Başbakan Miçotakis’in Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Uluslararası İlişkiler Öğretim Görevlisi Dimitris Keridis, sabah katıldığı bir televizyon programında, “Türkiye cehennemin kapılarını açarsa bu Cehennemin ilk kurbanı Türkiye’nin kendisi olacak” diyerek Türkiye’ye mesaj gönderdi.

Yunan Milletvekili Dimitris Keridis programda şu ifadeleri dile getirdi:

blank

“Onuncu Rafale’yi aldık, seviyeleri yükseltilmiş F-16 Viper’ler geliyor. Bu gün havada dengelerin lehimize değiştiği hiçbir şüphesi yok ve Türkler ne yaparlarsa yapsınlar önümüzdeki yılarda da değişmeye devam edecek. Türkler şu anda çıkmazda, çünkü F-16’lardan kaçamayacaklar. Aniden başka teknolojik sistemler alamayacaklar alsalar da eğitilmeleri gerekecek, zamana ihtiyaçları olacak ve devasa yatırımlar gerekecek. Menendez sayesinde, Yunan diplomasisinin çabaları sayesinde ve son olarak yaptıkları bu ihlallerle şu an çıkmazdalar.

Ve son bir şey söylemek istiyorum, Türkiye son döneme sürekli olarak Lozan Anlaşması, Montrö Anlaşması ve Uluslararası çerçevenin değiştirilmesi söylemlerini dile getiriyor. Ankara’da bir şeyi anlamaları gerekiyor, eğer Türkiye, Lozan Anlaşması’na meydan okuyarak Cehennemin kapılarını yıkarsa, açarsa, çünkü bu yönde eğilimleri var, bu Cehennemin ilk kurbanı Türkiye’nin kendisi olacak. Burada çok ciddi, sakin ancak kararlı olmalıyız ve bu mesajı göndermeliyiz. İyi dikkat edin, Türkiye’nin içeride devasa saldırı sorunları var. Yunanistan aracılığıyla veya doğrudan batıyla köprüleri yıkması, ama bu daha ziyade Yunanistan ile görünüyor, içeride bu saldırıların yoğunlaşmasına neden olacaktır.”

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu