Batı Trakya Haber

Özgür Ferhat Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Yunanistan’da her ne kadar Milletvekili seçim tarihi resmi olarak açıklanmasa da milletvekili adayları çalışma ziyaretlerine devam ediyor.

Yunanistan’da her ne kadar Milletvekili seçim tarihi resmi olarak açıklanmasa da milletvekili adayları çalışma ziyaretlerine devam ediyor.
Rodop ilindeki Milletvekili adaylarından biri de ana muhalefet SİRİZA Partisi Rodop ili Milletvekili adayı Özgür Ferhat seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Özgür Ferhat bu çalışmalar kapsamında Maronya-Şapçı Belediyesini ziyaret etti. Bu ziyarete ilişkin Özgür Ferhat’ın basın bürosundan şu yazılı açıklama yapıldı:

Basın Açıklaması

“8 Mart Çarşamba günü davet edildiğim Maronya-Şapçı belediyesine resmi ziyaret gerçekleştirdim.
Belediye başkanı sn. Dinos Haritopulos, yönetimde bulunan başkan yardımcıları sn. Mustafa Molla, sn .Caner Mustafa Osmanoğlu ve yetkili personel ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede, belediyenin çalışmaları hakkında detaylı bilgi edinip, yerel yönetimi ve haliyle bölge halkını ilgilendiren sorunlar hakkında ve ileriye dönük altyapı ve kalkınma konuları üzerine istişare etme fırsatımız oldu.
İkili görüşmede çözüm yolları hakkında fikir alışverişinde bulunup, işbirliği konusunda her zaman yerel yönetimlerin yanında yapıcı ve destekleyici bir siyaset uyguladığımızı belirttim.
Maronya-Şapçı Belediyesi’nin coğrafi konumu, bölgesel ve toplumsal yapısı nedeniyle uygulanabilir projeler neticesinde ekonomik kalkınma ve büyüme avantajının olduğunu ve bu yönde yeni dönemde çalışmaların merkezî ve yerel siyasi işbirliğiyle hayata geçirebileceğimizi belediye başkanına aktardım.
Sn.Haritopulosun önemle vurguladığı,istihdam alanlarının yaratılması,işsizlik oranının düşürülmesi, ziraî üretim ve hayvan besiciliği konularında ortak düşüncelerimizin olduğunu tespit ederek bölge halkı yararına nihai ve kalıcı çözümler üretmemizin mühim bir siyasi sorumluluk olduğunu ve bu husustaki ilerlemelerle insanlarımızı ekonomik göç olayından şimdiki tabloya nispeten kurtarabilecegimiz konusunda hemfikir olduğumuzu memnuniyetle karşıladığımı belirttim.
Azınlık ve çoğunluk insanının uyumlu ve barışçıl bir şekilde yaşadığı bölgenin gelecek adına önemine vurgu yaptığımız toplantıda beni ve ekibimi üstün misafirperverlik ve dosthane davranışlarıyla karşılayan belediye başkanına, başkan yardımcılarına ve belediye personeline teşekkür ederim.”
Dr.Özgür Ferhat
SYRİZA RODOP İLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu