Batı Trakya

Meschede’ki Batı Trakya Türkleri İftar Sofrasında Buluştu

Almanya’nın Meschede kentinde faliyet gösteren Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, hafta sonu iftar sofrası düzenledi.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, mübarek Ramazan-ı Şerif ayı vesilesiyle hafta sonu dernek lokalinde iftar yemeği verdi.

ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ve ABTTF Başkan Yardımcısı Aydın Ahmet’in iştirak ettiği iftar yemeğine ev sahibi derneğin yönetici ve üyeleri ile onların eş ve çocukları, Meschede şehri ve çevresinde yaşayan Batı Trakya Türkleri ile Meschede şehrindeki cami ve Türk derneklerinin yöneticileri katıldı.

Meschede derneği üyelerinden Ahmet Fazlı’nın okuduğu ezanın ardından konuklar hep birlikte oruçlarını açtı.

ABTTF Başkan Yardımcısı Aydın Ahmet konukları selamlama konuşması yaptı. Akabinde ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu yaptığı konuşmada, iftar yemekleri ve diğer kültürel ve sosyal etkinliklerin Almanya’da yaşayan Batı Trakya Türkleri arasındaki birlik ve beraberliği pekiştirdiğini, onların bir araya gelmesine vesile olduğunu belirterek tüm konukların mübarek Ramazan-ı Şerif ayını tebrik etti.

Konuşmasında iki hafta önce Hakk’ın rahmetine kavuşan Meschede derneği üyelerinden Mehmet İmam’a Allah’tan rahmet dileyen Habip Oğlu, Meschede Derneği Başkanı Tuncay Kara Çoban ve Yönetim Kurulu üyeleri başta olmak üzere iftar sofrasının düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik etti. İftar programı konuklara kahve ve çay ikramı ile sona erdi.

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu