Batı TrakyaBatı Trakya Haber

İdadiye Türk İlkokulu Başarılı Çalışmalara Devam Ediyor

İdadiye Türk İlkokulu, Doğu Makedonya Trakya Bölgesi genelinde, ‘Robotik Kodlama’ ön elemelerinde bir başarıya daha imza attı.

Gümülcine İdadiye Türk Azınlık İlkokulu, Doğu Makedonya Trakya Bölgesi genelinde, ‘Robotik Kodlama’ ön elemelerinde bir başarıya daha imza attı.

Eğitimci Ali Payamlı yönetiminde İdadiye Türk Azınlık İlkokulu öğrencilerinden oluşan takım, Gümülcine’den Atina’daki finallere katılmaya hak kazana tek takım oldu.

Konuyla ilgili İdadiye İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“9 Mart 2024 Cumartesi günü İskeçe şehrinde Eyalet bazında gerçekleşen Robotik Kodlama ön elemelerinde; okulumuz öğrencileri profesyonel eğitimcimiz Ali Payamlı eşliğinde yarışmalara katılmış ve çocukların hayal dünyası ve fikirleriyle geliştirdiği projesiyle büyük beğeni toplamıştır.

Kategorisinde; 3 takımdan biri ve Gümülcine şehrinden, Atina’daki finallere katılmaya hak kazanan tek takım olmuştur. Okulumuzu ve şehrimizi en iyi şekilde temsil eden efsane takımımızı gönülden kutluyoruz. Atina’daki finallerde öncelikle okulumuz öğrencilerine ve farklı gruplarda yarışacak tüm okullara başarılar dileriz.”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu