Batı Trakya Haber

“Halkımız Bu Belediye Yönetimini Sandığa Gömecek”

“Belediye yönetimine sunduk. Sunulan listede köylerin tamamında hiçbir ayırım gözetmeksizin yapılması gerekenler tamı tamına 44 öneri ve proje yer alıyor.”

Kozlukebir Belediyesi  Anamuhalefeti ve BİRLİK LİSTESİ, 2022 yılı Teknik Programı için Belediye yönetimine sunduğu önerilerin kabul edilmediğini belirten yazılı bir açıklama yayınladı. BİRLİK Listesi Başkanı Erdem Hüseyin imzalı yayınlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer veriliyor.

BASIN BİLDİRİSİ

<<BİRLİK LİSTESİNİN ÖNERİ VE PROJELERİ İKTİDAR TARAFINDAN HAYIR DENİLEREK KABUL EDİLMEDİ.>>

Birlik Listesinin Önerileri Ayırım Gözetmeden Tüm Vatandaşlarımıza Eşittir.

Kozlukebir Belediyesi  Anamuhalefeti ve BİRLİK LİSTESİ olarak, 2022 yılı Teknik Programı için önerilerimizi Belediye bünyesinde bulunan köylerde ayırım gözetmeksizin, çağdaş belediyecilik anlayışıyla yapıcı ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak 22-Aralık-2021 tarihinde 10702 protokol numaralı dilekçemizle Belediye yönetimine sunduk.

Sunulan listede köylerin tamamında hiçbir ayırım gözetmeksizin yapılması gerekenler tamı tamına 44 öneri ve proje yer alıyor.

Bu önerilerin arasında, neredeyse yıkılmak üzere olan ve bölge insanının günlük ulaşımına hizmet eden Payamlar, Taşkınlar ve Üç Gaziler köyleri karayolu üzerinde bulunan köprünün durumunun öncelikler arasında olduğu vurgulanmaktadır.

Devamında, Kurcalı köyü içme suyu deposu önceliklerin arasında olmalıdır. Öyle ki bu köyümüz son yıllarda dağlık bölgedeki köylerimizden büyük göç aldığından dolayı içme suyunun yetmediği ve yaz aylarında büyük sıkıntılar yaşanmakta, bu sıkıntılar bir an önce giderilmelidir.

En önemlisi ise, insan sağlığının en öncelikli hizmetler dahilinde olması sebebiyle, birçok köyümüzde içme suyu şebekelerinin halen kanserojen (asbest) borular kullanılarak ulaştırılması artık günümüzde asla kabul edilemez. Belediye yönetimi bu konuda da malesef henüz sınıfı geçemediğini gösterdi. Oysa birçok belediye bu konuyu gündeme getirerek ilgili Bakanlıkla ve projelere dahil ederek çözme yolunda çalışmalarına devam ediyor. Ne hikmetse bizim Belediye yönetimi bu denli ciddi bir hizmete gerekli hassasiyeti gözardı ediyor.

BİRLİK LİSTESİ olarak seçimlerin bittiği günün sonrasından başlayarak bizim hedefimiz bellidir. Birçok köyde bizim muhtarlarımız bulunmasına rağmen Belediye yönetimi bundan rahatsızlık duyuyor olacak ki yasalar ve Yerel Yönetim anlaşıyışı uygulaması ve hizmet anlamında malesef gerekeni yapmamaya özen gösteriyor. Üzülerek izliyoruz, hakkımız olmasına rağmen Muhtarlarımıza gereken ilgi gösterilmiyor. Nedeni ise belli, “BİZDEN OLANLAR VE BİZDEN OLMAYANLAR” anlayışı malesef hüküm sürüyor.

Bu duygu ve düşüncelerle, hiç ama hiç bir vatandaşımızı, bize oy versin veya vermesin bugüne kadar ayırt etmedik, üzerine basa basa vurgulamak istiyorum etmeyeceğiz. BİRLİK listesinin kuruluş temel felsefesinde önce Hak’ka ve halkımıza hizmet var olduğu bilinmelidir. Bundan taviz vermemiz mümkün değil.

İşte bizim farkımız da burada ortaya çıkıyor. “Sizin muhtarınız, bizim Muhtarımız” gibi gülünç tanımlamalar çağımızın ve gelişmekte olan ve sürekli yaygınlaşan modern, çağdaş Belediyecilik anlamında olumsuz yönüyle bizim yanımızda bu zihniyete asla yer yoktur. Olmadı, olmayacak ve şu böyle biline, biz herkesi kucaklıyoruz. Nedeni mi? Vergisini son kuruşuna kadar ödeyen kardeşlerimiz vatandaşlarımız hizmette ayrımcılığa maruz kalmamalıdır. Nasıl ödemek herkesin boynunun borcuysa, hizmet almak da hakkıdır. Hiç bir Belediye yönetimi vatandaşlarımızı mağdur etmeye hakkı yoktur.

Bu nedenle, önerilerimiz Belediyemizdeki tüm vatandaşlarımız için geçerlidir. Oy vermis vermemiş artık onlar geride kaldı. Halkımız zor günler geçiriyor, belediye yönetimi daha fazla sorumluluk almalıydı. Malesef bunu da göremiyoruz.

BİRLİK Listesi burada, halkımızın yanındadır ve olmaya devam edecektir. Herkese aynı değeri veriyoruz, değerli hizmetleri de hak ediyorlar. Ancak bu yönetimle bu kadar olduğunu artık herkes gördü.

Biz BİRLİK LİSTESİ ekibi olarak Belediye yönetimine olumsuz yönde muhalefet etmedik etmiyoruz. Tam aksine yardımcı oluyoruz. Ama artık bu Belediye yönetimi de yanlışını görmeli ve BİRLİK Listesinin öneri ve projelerini dikkate alarak, 2022 yılı Teknik Programına dahil etmesi tek amacımızdı. Bunu kendilerinden vatandaşlarımızın yararına için talep etmiştik ama malesef öneri ve projelerimizin hiçbiri belediye yönetimi tarafından dikkate alınmayarak KABUL EDİLMEDİ. Βiz onları halkımıza havale ediyoruz ve 2023 yılında yapılacak olan yerel seçimlerdede halkımızın bu hizmetleri ENGELLEDİKLERİ için onları sandığa gömeceğindende hiç şüphemiz yok.

 PROJELER

1      BELEDİYENİN TÜM KÖYLERDEKİ ASBEST (SAĞLIKSIZ-KANSEROJEN) İÇME SU TESİSATLARININ DEĞİŞTİRİLMESİ

2      KÖPEK BARINAĞI (KOZLUKEBİR VEYA SİRKELİ BÖLGESİ)

3      TURİZM TESİSİ (KOZLUKEBİR VEYA SİRKELİ BÖLGESİ)

4      ZEYTİN YAĞI ÜRETİM TESİSİ (KOZLUKEBİR VEYA SİRKELİ BÖLGESİ)

5      MEZBAHANESİ-ΚESİMHANE (KOZLUKEBİR VEYA SİRKELİ BÖLGESİ)

6      BELEDİYENİN TÜM KÖYLERİNE ÇOCUK PARKLARI

7      SOĞUK HAVA DEPOLARI (HER BÖLGEYE 1 TANE-TOPLAM 4 TANE)

8      ARABA VE KAMYON KANTARI (HEMETLİ BÖLGESİ)

9      ARABA VE KAMYON KANTARI (MEHRİKOZ BÖLGESİ)

10     YENİ İÇME SUYU SONDAJLARI (HEMETLİ BÖLGESİ)

11     YENİ İÇME SUYU SONDAJLARI (MEHRİKOZ BÖLGESİ)

12     SULAMA POMPA İSTASYONLARI

13     SULAMA İÇİN GÖLETLER (HEMETLİ BÖLGESİ)

14     SULAMA İÇİN GÖLETLER (MEHRİKOZ BÖLGESİ)

15     BASKET SAHASI – KARACAOĞLAN KÖYÜ

16     HALI SAHA (BASIRLIKÖY)

17     HALI SAHA (SİRKELİ)

18     HALI SAHA (HEMETLİ)

19     KANALİZASYON İNŞAATI – BASIRLIKÖY

20     KANALİZASYON ŞEBEKESİNİN UZATILMASI – PAYAMLAR KÖYÜ

21     YENİ İÇME SUYU DEPOSU – KURCALI KÖYÜ

22     DERE İSLAH ÇALIŞMALARI (SELDEN KORUMA İÇİN) – KURCALI KÖYÜ

23     ASFALT YOL – HACIÖREN KÖYÜ

24     ASFALT YOL YAKLAŞIK 0,5km – DOMRUKÖY ÇOCUK PARKI YANI

25     ASFALT YOL YAKLAŞIK 2,0km – DOMRUKÖY ÇAYININ SET YOLU

26     KÖPRÜ TAMİRATI – KOZDERE KÖYÜ

27     İSTİNAT DUVARININ UZATILMASI VE ÜZERİNDEKİ YOLUN IŞIKLANDIRILMASI – HEBİLKÖY

28     PAYAMLAR-ÇAY YOLUNUN ASFALTLANMASI YAKLAŞIK 2km

29     CEP TELEFONLARI İÇİN SİNYAL ARTTIRICI DÜNDARLI-PAYAMDERE-KARDERE KÖYLERİ

30     KAYNAK SUYUNUN ÜNTÜREN KÖYÜNE ULAŞTIRILMASI

31     KÖPRÜ GENİŞLETİLMESİ – TAŞKINLAR KÖYÜ

32     SİRKELİ-DELİNASUFKÖY ARKA YOLUNUN ONARILMASI

33     8 TANE AYDINLATMA DİREĞİ – HACIÖREN KÖYÜ

34     8 TANE AYDINLATMA DİREĞİ – MUSACIK KÖYÜ

35     5 TANE AYDINLATMA DİREĞİ – HEBİLKÖY

36     MUSACIK KÖYÜNÜN GİRİŞİNDEN MERKEZİNE KADAR AYDINLATILMASI

37     HACIÖREN KÖYÜNÜN TOP SAHASININ TEL ÖRGÜYLE ÇEVRİLMESİ

38     PAYAMLAR-TAŞKINLAR-ÜÇGAZİLER KÖPRÜSÜNÜN TADİLATI

39     SİRKELİ-ÇAY YOLUNUN ASFALTLANMASI YAKLAŞIK 2km

40     İSTİNAT DUVAR YAPIMI – KÜÇÜK SİRKELİ KÖYÜ

41     4 TANE AYDINLATMA DİREĞİ – TAŞKINLAR KÖYÜ

42     SULAMA SONDAJI – TAŞKINLAR KÖYÜ

43     BETON YOL YAPIMI – TAŞKINLAR KÖYÜ

44     DERE İSLAH ÇALIŞMALARI (SELDEN KORUMA İÇİN) – SİRKELİ KÖYÜ

Kalın sağlıcakla.

KOZLUKEBİR BELEDİYESİ

ANAMUHALEFET

ve

BİRLİK LİSTESİ

BAŞKANI

Ecz. Erdem Hüseyin.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu