Batı Trakya Haber

Habip Oğlu Atina ve Selanik’te Temaslarda Bulundu

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu Bakanı Halit Habip Oğlu Yunanistan’ın başkenti Atina ve Selanik’e çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 28 Şubat-1 Mart 2022 tarihlerinde Yunanistan’ın başkenti Atina ve Selanik’e çalışma ziyareti gerçekleştirdi. ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, kendisine ABTTF Atina Ofisi’nden Nihan Ayan’ın eşlik ettiği çalışma ziyareti çerçevesinde açık ve yapıcı bir diyalog için bir dizi temaslarda bulundu. 

ABTTF heyeti 28 Şubat Pazartesi günü Batı Trakya Türk toplumunun sorunlarının asıl çözüm yeri olan Atina’da Faşist Tehdide Karşı Birlik Hareketi (KEERFA) Başkanı Petros Konstantinou, Yunan Helsinki İzleme Örgütü (GHM) Sözcüsü ve Avrupa Uygulama Ağı (EIN) Yönetim Kurulu Üyesi Panayote Dimitras, Siyaset Bilimci ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Theodoros Tsikas ve Yunanistan Müslümanlar Birliği Başkanı Naim Elghandour ile görüştü.

 1 Mart Salı günü Selanik’e geçen ABTTF heyeti, burada Yunanistan İnsan Hakları Birliği (HLHR) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Konstantinos Tsitselikis ile bir araya geldi. 

 Batı Trakya Türk toplumunun sorunları ve yaşadığı hak ihlallerinin aktarıldığı görüşmelerde, Yunanistan’da Müslümanlar ve kırılgan gruplara karşı ayrımcılık ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu, ülkedeki güncel gelişmeler değerlendirildi.

blank

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu