Batı Trakya Haber

Bursa Şubesi Batı Trakyalı Türklerin Birlik Beraberliğine Önem Veriyor

BTTDD Bursa Şubesi başkanı Dr. Ali Eminlatif ve ekibi, Batı Trakya Türklerinin birlik ve beraberliğine büyük önem veriyor.

BTTDD Bursa Şubesi başkanı Dr. Ali Eminlatif ve ekibi, Batı Trakya Türklerinin birlik ve beraberliğine büyük önem veriyor.

BTTDD Bursa Şubesi, 20. Batı Trakyalılar Panayırı ve 14. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası’na sponsor olarak destek sunan hemşehri ve gönül dostlarını bir araya toplayarak onları bu desteklerinden dolayı tebrik etti, birlik ve beraberliğe katkılarından dolayı teşekkür etti.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif etkinlikte yaptığı konuşmasında, Bursa’daki Batı Trakyalıların birliktelik içinde olduğunun bir kez daha altını çizdi. Batı Trakya insanına hizmet etmekten hiç bir zaman vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

BTTDD Bursa Şubesi tarafından şu açıklama yapıldı:

“Geçtiğimiz yaz aylarında pandemi sonrası tekrar düzenleme mutluluğu yaşadığımız 20. Batı Trakyalılar Panayırı ve 14. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası’ na sponsor olarak destek sunan hemşehri ve gönül dostlarımızı 23 Aralık Cuma akşamı Merinos Gölpark tesislerinde misafir ettik.

BTTDD Bursa Şubesi  YK ve Panayır Ağamız Ahmet Mehmet Yuvacı ev sahipliğinde gerçekleşen geceye TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Ak Parti Bursa MV ve Son Başbakan yardımcımız Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Demir, Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüsamettin Kaplan, Yıldırım Belediyesi Meclis Üyesi ve Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Ali Mollasalih, Osmangazi belediyesi Özel kalem müdürü Orhan Mollasalih, Yıldırım Belediyesi Meclis Üyesi Tarık Köse, Akparti Bursa İl Başkan Yardımcıları Şakir Emin ve Ufuk Ay, Kestel Belediyesi Kültür sosyal işler müdürlüğü saha sorumlusu Fatih Topaloğlu, Kızılay Güney Marmara Bölge Müdürü Dr. Nihat Çakır, Kızılay Kan Bankası Bursa Bölge Müdürü Dr. Orhan Eminlatif, Vakıflar Bölge Müdürlüğü  Bursa Bölge Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Ayvaz, Büyük Birlik Partisi Bursa Bölge Müfettişi Salih Uçak, Batısıad Başkanı Ahmet Er ve YK Üyeleri, A.V.P. Cihan Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Eker ve YK Üyeleri, Rumelifed Başkanı Şaban Gülşen, Batı Trakyalılar Panayırı Güreş Organizatörü Bekir Okumuş, Çiftehavuzlar Mahalle Muhtarı Mustafa Süleyman, eski şube başkan ve yöneticilerimiz ile  sponsor şirketlerimizin temsilcileri ve bireysel sponsorlarımız katıldı.

Misafirlere destekleri için teşekkür ederek konuşmasına başlayan BTTDD Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, başta Panayır Ağası Ahmet Mehmet Yuvacı ve tüm sponsorlar ile bu güzel gecede beraber olmaktan dolayı gururlu olduklarını belirtti. Bursa’daki Batı Trakyalıların uzun zamandan beri yakaladığı birlik ve beraberliğin artarak devam edeceğinin altını çizen Eminlatif, BTTDD Bursa Şubesi Başkanlığının en güzel yanının Bursa’daki Batı Trakyalılar ın birlikteliği olduğunun bir kez daha altını çizdi. Batı Trakya insanına hizmet etmekten hiç bir zaman vazgeçmeyeceğimizi belirterek sözlerine devam eden Eminlatif 21. Batı Trakyalılar Panayırı Ağası Mehmet Güleryüz’ e de ağalığının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Geceye katılan sponsorlara plaketleri takdim edilerek selamlama konuşmaları ile devam eden gece Batı Trakya Bölgesine yönelik çalınan müzikler eşliğinde son buldu.

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu