Yunanistan Haber

Birlikte Eğitim Tatbikatı Gerçekleştirdiler

USS Gerald R. Ford, Yunanistan Hava Kuvvetleri ve Yunan Donanması ile birlikte eğitim tatbikatı gerçekleştirdi.

ABD Deniz Kuvvetleri’nin en gelişmiş uçak gemisi USS Gerald R. Ford, Yunanistan Hava Kuvvetleri ve Yunan Donanması ile birlikte eğitim tatbikatı gerçekleştirdi.

ABD Deniz Kuvvetleri’nin en gelişmiş uçak gemisi USS Gerald R. Ford (CVN 78) mürettebatıyla birlikte önce Girit adasındaki SUDA askeri üssüne geldi ve sonra da Pire’ye gelerek limanın açıklarına demirledi.

Pire Limanı, geminin ABD Deniz Kuvvetleri Avrupa (NAVEUR) harekat alanındaki seferinin üçüncü durağı ve ABD ile Yunanistan arasındaki güçlü ortaklığı güçlendirme fırsatı olarak değerlendiriliyor.

Önce Girit’e gelen gemide bulunan F-18 savaş uçakları, Yunanistan hava Kuvvetlerine ait F-16 savaş uçaklarıyla birlikte eğitim tatbikatı gerçekleştirdi.

Buradaki nöbetin ve gerçekleştirilen tatbikatın ardından Girit SUDA deniz üssünden denize açılan USS Gerald R. Ford, rotası boyunca Pire’ye gelişi sırasında Yunan Donanmasına ait Aegeon (F 460) ve Nikiforos Fokas (F 466) fırkateynleri ve Katsonis (S-123) denizaltısı ile birlikte çalışabilirliği geliştirmek ve Akdeniz’de güvenliğe olan bağlılıklarını göstermek üzere bir dizi koordineli tatbikat gerçekleştirdi.

Nükleer güçle çalışan uçak gemisi Gerald R. Ford, 2 Mayıs’ta Norfolk, Virginia’dan ayrıldı ve deniz istikrarı ve güvenliği ile ABD, müttefik ve ortak çıkarlarının savunmasını desteklemek için ortak ve birleşik eğitimler, tatbikatlar ve operasyonlar yürütüyor.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu