B.Trakya Video HaberBatı Trakya Haber

Batı Trakya Türklerinin Ramazan Bayramını Kutladı

"Gümülcine, İskeçe ve Batı Trakya’daki tüm hemşerilerimin Bayramını tebrik ederim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum, Allah’a emanet olun.”

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Batı Trakyalı soydaşlar için Ramazan Bayramı mesajı yayınladı.

Başkan Eren, “Batı Trakya’nın, Türkiye’nin hemen yanı başında Meriç ile Karasu arasında gönlümüzün en nadide yerinde bulunduğunu ifade etmek isterim. Bu vesileyle İskeçe’den Gümülcine ve Dedeağaç’a kadar Batı Trakya’nın neresinde olursa olsun yaşayan soydaşlarımıza, hemşerilerimize iyi bayramlar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

“Batı Trakya’nın neresinde olursa olsun yaşayan soydaşlarımıza, hemşerilerimize iyi bayramlar diliyorum”

“Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Batı Trakyalı soydaşlar için Ramazan Bayramı mesajı yayınladı. Batı Trakya’nın öneminin çok büyük olduğunu söyleyen Eren, “Batı Trakya’nın, Türkiye’nin hemen yanı başında Meriç ile Karasu arasında gönlümüzün en nadide yerinde bulunduğunu ifade etmek isterim. Bu vesileyle İskeçe’den Gümülcine ve Dedeağaç’a kadar Batı Trakya’nın neresinde olursa olsun yaşayan soydaşlarımıza, hemşerilerimize iyi bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Ramazan Bayramı dolayısıyla Batı Trakya’da yaşayan soydaşlar için bir mesaj yayınladı. YTB olarak dünyanın dört bir yanında iftar sofraları kurduklarını belirten Eren, soydaş, akraba topluluklar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarla bir araya geldiklerini aktardı. Batı Trakya’da yaşayan soydaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Eren, “Kıymetli Batı Trakyalılar, değerli hemşerilerim hepinize hayırlı bayramlar diliyorum. Türkiye’den, ana vatandan, Ankara’dan hepinize kucak dolusu selamlar. Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayımızın sonuna geldik. Bu vesileyle de inşallah önümüzdeki Ramazan ayına kadar Rabbim güzel hizmetler yapmayı hepimize nasip eylesin” dedi. Bulgaristan’dan Kıbrıs’a, Almanya’dan İsviçre’ye, Azerbaycan’dan Batı Trakya’ya kadar iftar sofraları kurduklarını dile getiren Eren, mezun derneklerinin de yaptıkları programlarla Türkiye’ye olan muhabbetlerini devam ettirdiğini söyledi.

BATI TRAKYA’NIN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

Mesajında Batı Trakya’nın öneminin çok büyük olduğunu sözlerine ekleyen Eren, “Batı Trakya’nın bizim için önemini sizler çok iyi biliyorsunuz. Batı Trakya’nın, Türkiye’nin hemen yanı başında Meriç ile Karasu arasında gönlümüzün en nadide yerinde bulunduğunu ifade etmek isterim. Bu vesileyle İskeçe’den, Gümülcine ve Dedeağaç’a kadar Batı Trakya’nın neresinde olursa olsun yaşayan soydaşlarımıza, hemşerilerimize iyi bayramlar diliyorum” şeklinde konuştu.

RAMAZANDA KÖY KÖY ZİYARET ETTİK

“Memleketime, Batı Trakya’nın her bir köyüne dağ köyüne, ova köyüne hepsine kucak dolusu selamlarımı gönderiyorum” diyen Eren mesajında şunları kaydetti: “Ramazanda yalnız değildiniz. YTB’den başkan yardımcısı, daire başkanı ve uzman arkadaşlarımız köy köy sizleri ziyaret ettiler. İftarlarda, sahurlarda sizlerle beraber olmaya çalıştılar. Derneklerimizi ziyaret ettiler. Nitekim Ramazanın son haftası Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu da Başbakan eski Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu Bey, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızla beraber sizleri ziyaret etti.”

GÜMÜLCİNE GENÇLER BİRLİĞİ ÇOK GÜZEL BİR İFTAR DÜZENLEDİ

Gümülcine Gençler Birliği tarafından çok güzel bir iftar programı organize edildiğini hatırlatan Eren, “Batı Trakya Türklerinin birliğini ve beraberliğini muhafaza ettiğini orada gösterdiniz. Çok geniş katılımlı bir iftar düzenlediniz. Sizleri bunun için tebrik ediyorum. Ben orada olamasam da yüreğimle, gönlümle sizlerin yanındaydım. Bu vesileyle tekrardan Gümülcine, İskeçe ve Batı Trakya’daki tüm hemşerilerimin Bayramını tebrik ederim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum, Allah’a emanet olun.” diye konuştu.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu