Yunanistan Haber

Yunanistan’da Sel Felaketinde Ölü Sayısı 7 Oldu

Yunanistan’da yaşanan sel felaketinde ölenlerin sayısı 7’ye yükseldi. Birçok kişi aile ve akrabalarından haber alamadıkları için endişeli.

Yunanistan’da yaşanan sel felaketinde ölenlerin sayısı 7’ye yükseldi. Birçok kişi aile ve akrabalarından haber alamadıkları için endişeli.

Yunanistan’ı vuran Daniel kötü hava koşullarından etkilenen orta Yunanistan’ın Teselya ovasını adeta büyük bir göle çeviren su taşkınları bölgeyi sular altına gömdü. Su seviyesi evlerin çatılarına kadar ulaştı. Yaklaşık 1 milyon ekili arazi sular altında kadı.

Özellikle Kardiça’nın bazı bölgelerinde havadan kurtarma operasyonları başladı. Kardiça’ya bağlı Astritsa’da kaybolan iki kadının ise cansız bedenine ulaşıldı.

Başbakan Kiriakos Miçotakis, ihtiyaçları ve yapılan kurtarma çalışmaları hakkında bilgi edinmek amacıyla bugün Teselya’nın etkilenen bölgelerini ziyaret edecek.

Başbakanın Larissa’da kurulan Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etmesi bekleniyor.

Ordu kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Şişme botlar ve iş makineleri ve helikopterle mahsur kalan vatandaşlar Kardiça futbol sahasına görtürülüyor. Yıkılan köprülerin yerine ordu metal köprüler kuruyor.

Genelkurmay başkanlığı seferber oldu ve Chinook helikopterleri dahi evlerin çatılarında mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmalarına katılıyor.

Kötü hava koşullarının bugün Cuma itibariyle bölgeyi terk etmesi bekleniyor.

 

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu