Yunanistan Haber

Yunanistan: “Soylu’nun PKK Açıklaması Provokatif Bir Yalan”

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, “Süleyman Soylu'nun PKK açıklaması provokatif bir yalan” dedi.

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, “Süleyman Soylu’nun PKK açıklaması provokatif bir yalan” dedi.

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, görevi sona eren Konstantinos Tsouvalas’tan yeni Kamu Düzeni Genel Sekreteri Michalis Karamalakis’e devir teslim töreninde bir konuşma yaptı. Theodorikakos konuşmasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Atina’nın PKK üyelerini eğittiği yönündeki suçlamasını reddederek, Soylu’nun ifadelerini “üzücü ve kışkırtıcı yalanlar” olarak nitelendirdi.

İçişleri Bakanı Soylu, pazar günü Twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu etiketleyerek, “Sevgili Kılıçdaroğlu; Üzücü bir haber daha: HDPKK’nın, Lavrion Kampı’ndan Türkiye’ye, büyükşehirlere eylem için gönderilen Delil kod Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul ve Diyarbakır Emniyeti tarafından yakalandı. Sadece savunduğun HDPKK’nın değil Yunanistan’ın da ilgiye ihtiyacı var.” iletisini paylaşmıştı.

Yunanistan’ın uluslararası hukuk kurallarına bağlı olduğunu belirten Takis Theodorikakos, Türk Bakan’ın suçlamasına atıfla, “Bu iddiaların gerçeklikten tamamen uzak olduğunu herkes anlıyor.” diye konuştu.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu