Yunanistan Haber

Subaylar mutlu Değil, Bakoyanni İle Görüştüler

Panhellenic Askeri Birlikler Federasyonu heyeti Bakoyanni ile kendilerini ilgilendiren sorunları görüştü.

Panhellenic Askeri Birlikler Federasyonu heyeti Bakoyanni ile kendilerini ilgilendiren sorunları görüştü.

15 Kasım Çarşamba günü, Başkan Rotas Dimitrios, Personel İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Panagiotidis Nikolaos, Sigorta ve Emeklilik İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sparangis İoannis ve EPOP Sekreteri Antonopoulos Nikolaos’tan oluşan Panhellenic Askeri Birlikler Federasyonu POMENS heyeti, Federasyonun ülkenin kurumsal kurumlarıyla temasları kapsamında, Yunan Ordusunu ilgilendiren sorunların sorumlu bir şekilde vurgulanması için Dışişleri ve Savunma Komitesi Başkanı Milletvekili Dora Bakoyanni ile Evros Milletvekili Sekreteri Hristos Dermecopoulos’un katılımıyla resmi bir toplantı düzenledi.

blank

Toplantıda, Silahlı Kuvvetlerin aktif subaylarının karşılaştığı en önemli sorunların yönetimi, özellikle subayların ve astsubayların kariyer gelişimi, mali ve emeklilik sorunları, personel bakım konuları, ve genel olarak yukarıdaki personelin karşılaştığı günlük sorunlar ele alındı.

Ele alınan ve üzerinde görüşülen konular arasında mevcut mevzuat kapsamında zorunlu emeklilik statüsüne alınan orduda görev yapan profesyonel askerlerin (EP.OP) emeklilik meselesi. Üniversite mezunu olmayan ve uzun dönem görev yapan subayların Albay rütbesi ile emeklik hakkına sahip olması, askeri personelin taşınma masrafları ve benzeri harcamaların karşılanması gibi konuların ele alındığı belirtiliyor.

Bayan Bakoyanni ise sendika üyelerine, çalışma koşullarının iyileştirilmesinin ve genel olarak her gün mücadele eden ve çoğu zaman olumsuz durumlarla karşı karşıya kalan personele desteğin öncelikli endişesi olacağını vurguladı. Başkanlığını yaptığı Komite’nin müdahaleleri ile eş yetkili Milli Savunma, Sağlık, Çalışma ve Maliye Bakanlıklarının derhal çözüme kavuşturulması için bilgilendirileceğini belirtti.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu