Yunanistan Haber

Sel Felaketinde Ölü Sayısı Üçe Yükseldi

Daniel'in Yunanistan’a getirdiği aşırı sel felaketi nedeniyle Volos, Trikala, Kardiça, Sporades'in tüm Belediyeleri ve Larissa'daki diğer üç Belediye’de olağanüstü hal ilan edildi.

Daniel’in Yunanistan’a getirdiği aşırı sel felaketi nedeniyle Volos, Trikala, Kardiça, Sporades takım adalarının tüm Belediyeleri ve Larissa’daki diğer üç Belediye’de olağanüstü hal ilan edildi. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar son iki gündür dramatik saatler yaşıyor. Şu ana kadar ölü sayısı üçe yükselirken, altyapıya, evlere, işyerlerine ve ekili arazilerde mahsullere verilen hasarın milyonlarca Euro olduğu belirtiliyor.

blank

Volos’un Pilio bölgesinde yollar ikiye bölündü. Volos’ta elektrik ve su yokken, Teselya ovası uçsuz bucaksız bir göle dönüşmüş durumda. Çarşamba günü öğle saatlerinde Larissa bölgesinde Atina-Selanik Ulusal Otoyolu’nun her iki yönde kapatılmasıyla ülke adeta ikiye bölündü.

blank

Kardiça’da 82 yaşındaki bir erkek vatandaşın ölü olarak bulunmasıyla şu an ölü sayısı üçe ulaştı. Ülkenin büyük bir bölümünü etkisi altına alan kötü hava koşulları nedeniyle Kardiça’nın Ellinopirgos köyünde 82 yaşındaki bir adam ölü olarak bulundu.

blank

Larissa şehrinin girişi ve ovası uçsuz bucaksız bir göle dönüştü. Caddeler sel sularıyla dolup taşarken, yüzbinlerce ekili arazi sular altında kaldı.

blank

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu