Batı Trakya

Sayın Miçotakis, Azınlık “Yunanlı Müslümanlar” Değildir! Asla Olmayacak!

Miçotakis, Parlamento’da yaptığı konuşmada yine bir kez daha Lozan Anlaşması'nı yok sayarak Batı Trakya’da yaşayan Türk Azınlık insanını “Yunanlı Müslümanlar” olarak adlandırdı.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Parlamento’da yaptığı konuşmada yine bir kez daha Lozan Anlaşması’nı yok sayarak Batı Trakya’da yaşayan Türk Azınlık insanını “Yunanlı Müslümanlar” olarak adlandırdı.
Miçotakis konuşmasında, “Yeni dönemimizin başında mucizeler vaat etmeyeceğim. Sadece sebat ve sıkı çalışma. Bugün yeni bir başlangıç noktasındayız. Vatandaşlar, geleceğe doğru cesur adımlar bekliyor. Böylece birlikte 2030’un iyimser Yunanistan’ına doğru yolculuğa bir vizyon, bir plan ve çok çalışma ile başlayabiliriz.
Hak derken tabii ki Trakya’yı (Batı) da unutmamak lazım ve bunu da istemiyorum. Yasalar önünde eşitlik ve eşit vatandaşlık, evet, bir değerdir, ancak sonunda tam bir içeriğe sahip olmaları gerekir. Yunanlı Müslüman hemşehrilerimiz, Hristiyan vatandaşlarımızla birebir aynı imkanlara sahip olduklarını pratikte hissetmelidirler. Ve müdahaleleriyle birleştirmek değil bölmek isteyen yabancı koruyuculara ihtiyaçları olmadığını bilmeliler.“ İfadelerini kullanarak Türkiye’yi kastetti.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu