Yunanistan Haber

“Millet Olarak Tarihten Ders Almalıyız”

Girit, Dedeağaç, Larissa ve diğer bölgeler, açıkça söylemek gerekirse şu anda Yunanistan, büyük bir Amerikan üssüne dönüştü.

Yunanistan’da Yannis Varufakis’in MeRA25 Partisi Milletvekili Kleon Grigoriadis Türkiye ile Yunanistan arasında gerginleşen ilişkiler konusunda Başbakan Kiriakos Miçotakis’i uyardı ve “Büyük güçler şimdi de bizi çıkarları için kullanıyorlar” ifadesini kullandı.

Yunan Vekil Grigoriadis sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yunanistan’ın ABD üssü haline geldiğine vurgu yaptı.

Grigoriadis şu ifadeleri kullandı:

“Millet olarak tarihten ders almalıyız”

blank

“Bu yıl “Küçük Asya Felaketi”nin 100. yıldönümü. Millet olarak tarihten ders almalıyız. Büyük güçler, küçükleri alet ediyor, neden olabilecekleri acıyı umursamadan küçükleri kendi çıkarları için kullanıyor. Nasıl ki 1922’de büyük güçler, Yunanistan’ı, Atatürk’ün askerlerine karşı Osmanlı’nın petrol zengini bölgelerini arsızca ele geçirmek için kabaca kullanmışlarsa, şimdi de bizi çıkarları için kullanıyorlar.

Amerikan askerleri Girit, Dedeağaç, Larissa ve diğer bölgelere yerleşiyor. Açıkça söylemek gerekirse şu anda Yunanistan, büyük bir Amerikan üssüne dönüştü. Yunanistan’ın, Amerikan üssüne dönüşmesi gerçeğini kabul edilebilir kılmak için sözde “koruyucu” olarak ülkemize yardım edeceğini söyleyerek vatandaşları korkutuyorlar.

Herhangi bir bilgi, tartışma ve şeffaflık olmadan “ABD’nin bir piyonu olarak” ülkeyi genel bir savaşa dahil eden bir düşman var. Büyükelçiliğin size söylediklerini takip ediyorsunuz ve geri kalanımız, ABD Savunma Bakanı gibi ABD yetkililerinin açıklamalarında gerçeğin külçelerini öğreniyoruz. Şimdi ve eski Parlamentodaki Büyükelçi’yi bizi hükümdarların papazları olarak bilgilendirmesi için aramalı mıyız?”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu