Yunanistan Haber

Miçotakis: “Mayıs’ta Ankara’da Olacağım”

Başbakan Miçotakis katıldığı bir televizyon programında Mayıs ayında Ankara’da olacağını söyledi.

Miçotakis, katıldığı bir televizyon programında önümüzdeki dönemde Türkiye’ye gerçekleştireceği resmi ziyarete de değindi. Ankara’ya resmi ziyaretin Mayıs ayına planladığını belirten Miçotakis, “Türk tarafının Yunanistan ile ‘gerginlikler arasında köprü kurma’ yönündeki samimi arzusunu” olumlu algıladıklarını söyledi.

Miçotakis, katıldığı bir televizyon programında önümüzdeki dönemde Türkiye’ye gerçekleştireceği resmi ziyarete de değindi. Ziyaretin Mayıs ayına planlandığını belirten Miçotakis, “Türk tarafının Yunanistan ile ‘gerginlikler arasında köprü kurma’ yönündeki samimi arzusunu” olumlu algıladıklarını söyledi.

Atina merkezli Skai TV’ye konuşan Miçotakis, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen aralık ayında Atina’ya yaptığı ziyarete atıfta bulunarak, “Şu anki programa göre, Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretine karşılık vermek üzere Mayıs ayında Ankara’da olacağım.” dedi.

Miçotakis, “Türk liderliğinde gerginliklerin aşılması yönünde samimi bir arzu var. Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) sınırlandırması gibi büyük bir dikenden bahsediyoruz, ancak bunu çözemesek bile medeni bir şekilde aynı fikirde olmadığımızı kabul edebiliriz.” İfadelerini kullandı.

Başbakan Miçotakis konuşmasında “Bu, caydırıcı kabiliyetlerimizi geliştirmeyeceğimiz anlamına gelmiyor.” Dedi.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu