Batı Trakya

Miçotakis Hükümetinden Yassıköy Belediyesine “Sadaka!” Kimse “NEDEN?” Diyemiyor!

Yassıköy Belediyesine gelecek seçimlerde Başkan olmak isteyenler de dilini yutmuşçasına sessizliğini koruyor. Bir cesaretli başkan adayı çıkıp da sesini yükseltemiyor. “NEDEN” diye kimse sorma cesareti bulamıyor.

Yunanistan İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanlığı, Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi’nde son dönemde yaşanan yıkıcı yangınların yol açtığı felaketlerin onarılması için acil finansman sağlanacağını duyurdu.

8 Eylül Cuma günü yayınlanan ilgili kararda, Dedeağaç Belediyesine 250 bin Euro, Semadirek Belediyesine 200 bin Euro, Sofulu Belediyesine 200 bin Euro acil maddi destek sağlanırken, Yassıköy Belediyesine ise sadece 50 bin Euro yardım (SADAKA” yapılması kararlaştırıldı.

Miçotakis hükümeti bir kez daha Yassıköy Belediyesine gerektiği şekilde yardım elini uzatmadı. Bu haksız uygulama karşısında Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios ve ekibi ise şimdilerde yeniden seçilme derdinde. Kimseden ne bir itiraz ne de bir ses soluk çıkmıyor. Kimse merkezi Miçotakis hükümetine bir soru dahi soramıyor.

Oysa Yassıköy Belediyesine gelecek seçimlerde Başkan olmak isteyenler de dilini yutmuşçasına sessizliğini koruyor. Bir cesaretli başkan adayı çıkıp da sesini yükseltemiyor. “NEDEN” diye kimse sorma cesareti bulamıyor. Ancak sosyal medyada kınamalarda herkes adeta yarışıyor. Ucuz politika en kolayı….

Oysa Yassıköy Belediyesine bağlı köylerde geçtiğimiz haftalarda yaşanan yangınlar nedeniyle altyapı ve vatandaşların zararlarının dikkate alınmadığı bir kez daha görüldü.

Dora Bakoyanni:

“SİRİZA’ya oy  verdiniz. Eğer bize destek vermezseniz işler çok zor olacak!” Demişti!

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu