Yunanistan Haber

“Katil İsrail’i Desteklemiyoruz”

İsrail'in Gazze'deki soykırım girişimlerine Yunanistan'dan çok çarpıcı bir mesaj geldi.

İsrail’in Gazze’deki soykırım girişimlerine Yunanistan’dan çok çarpıcı bir mesaj geldi. Yunanistan Komünist Partisi lideri Dimitris Kuçumbas’tan Filistin mesajı: “Katil İsrail’i desteklemiyoruz.”

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) lideri Dimitris Kuçumbas dikkat çeken bir açıklama yaparak “Bugün de Yunan halkı ve gençliği, Filistin topraklarını işgal eden, sivilleri öldüren, Yunan hükümetinin desteklediği katil İsrail devletine karşı Filistin halkını desteklemektedir” mesajını iletti. Başkan Dimitris Kuçumbas ayrıca Miçotakis Yunan hükümetine çakarak, İsrail’i destekleyen Başbakan Miçotakis’e yüklendi.

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) lideri Dimitris Kuçumbas, Yunanistan’da “Albaylar Cuntası’na” karşı başlatılan öğrenci ayaklanmasının 50. yılı dolayısıyla düzenlenen anma yürüyüşü öncesinde konuştu.

Başbakan Miçotakis iktidarına da yüklenen Kuçumbas, 1973’te halkın “ABD dışarı, ABD üslerine hayır” diye sloganlar attığını hatırlatarak, “Bugün de Yunan halkı ve gençliği, Filistin topraklarını işgal eden, sivilleri öldüren, Yunan hükümetinin desteklediği katil İsrail devletine karşı Filistin halkını desteklemektedir.” dedi.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu