Batı Trakya

Kadınlar Ketenlik Köyünde Buluştu

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları”nın dördüncüsü Ketenlik köyünde gerçekleştirildi.

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları”nın dördüncüsü 20 Mart 2023 Pazartesi günü İskeçe’ye bağlı Ketenlik köyünde gerçekleştirildi.

İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları’  bu hafta İTB Ketenlik Biçki Dikiş ve Nakış kursunda gerçekleşti.

Etkinliğe, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, BTAYT Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı’nın eşi Özlem Otuzbir, İTB Kadınlar Kolu üyeleri ve  İTB  Dikiş – Nakış kursiyerleri ve çok sayıda Ketenlikli kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını kurs eğitmeni Hamide Veli yaptı. Hamide Veli etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek onları ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ardından Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan söz alarak Ketenlikli kadınlarla birlikte ortak bir etkinlikte buluşmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek İskeçe Türk Birliği kursları ile birlikte düzenledikleri bu etkinliklerin kadınlar için çok faydalı olacağına inandığını ifade etti.

Daha sonra İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu da yaptığı konuşmada ‘Kadın Buluşmaları’ etkinlikler serisi hakkında bilgi vererek “İskeçe Türk Birliği olarak Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Kadınlarımızın  sosyal alanlardaki ihtiyaçlarına da cevap verebilmek için istekleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmak,  yemek,  piknik  ve gezi gibi organizasyonlarla bir araya getirerek  daha sağlıklı daha mutlu  daha huzurlu  kadınlar,.anneler eşler  görmeyi hedefliyoruz. Bizler bunları yaparken diğer kurumlarımızla da istişare halinde bu etkinliklerimize devam edeceğiz.” dedi.

BTAYT Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı’nın eşi Özlem Otuzbir de yaptığı konuşmada davetten dolayı teşekkür ederek bu etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Son olarak Ketenlik’teki etkinliğin konuğu Psikolog Buket Kadri “Çocuklara Olumlu Davranış Kazandırma” konulu konuşmasında çocuklarla en iyi iletişimin onları dinleyerek çocukları anlamaya çalışarak kurulabileceği ve sağlıklı bir iletişim yöntemi olduğunu ifade etti. Daha çok soru cevap şeklinde gerçekleşen etkinlikte psikolog Buket Kadri kadınların tüm sorularını yanıtladı.

Etkinlik sonunda kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu