Batı Trakya

İşte İlhan Ahmet Budur: “Ben Türk Azınlıktan Bahsetmedim“

“Hiçbir zaman söylemedim. Trakya’daki Azınlık Lozan Antlaşması’nda Müslüman Azınlık olarak tanımlanmıştır. Bununla ilgili en ufak bir şüphe yok."

Rodop PASOK Milletvekili İlhan Ahmet, Skai TV’ye ilginç açıklamalarda bulundu. Ahmet katıldığı programda sarf ettiği sözlerle, Azınlığı hiçbir zaman Türk Azınlık olarak tanımlamadığını söylemesi bir kez daha İlhan Ahmet’in Batı Trakya’da Türk Azınlık üzerinde deyim yerindeyse arka planda oynadığı siyasi oyunları açıkça ortaya koymuş oldu.

Programda sunucunun, “Sizin geçmişte Müslüman Azınlık yerine, Türk azınlıktan bahsettiğiniz yönünde bilgiler var” sorusuna İlhan Ahmet şu cümleleri kullanarak cevap verdi:

“Hiçbir zaman söylemedim. Trakya’daki Azınlık Lozan Antlaşması’nda Müslüman Azınlık olarak tanımlanmıştır. Bununla ilgili en ufak bir şüphe yok. Bunun dışında kendi kendini ifade etme özgürlüğü var. Bunu Dışişleri Bakanlığı da, kendi partim de kabul ediyor. Herkes kendi kendini tanımlayabilir. İsteyen Türk kökenliyim diyebilir veya istediği başka bir şey diyebilir.”

Program sunucusu tekrar “Demek ki siz Türk Azınlık için konuşmadınız?” sorusuna İlhan Ahmet “Hayır, hayır” diye cevap vermesi dikkat çekti.

“Sizinle birlikte aday olanlar Türk Azınlıktan bahsettiler mi? Çünkü bununla suçlanıyorlar” sorusuna ise İlhan Ahmet şu ifadeleri kullandı:

“Elbette, elbette. Başka konular için de şikayet ediliyor. Ben tabii ki dedektif değilim. Sayın Özgür ve sayın Zeybek için konuştunuz. Ben merak ediyorum. Bu kişiler neden çıkıp da bir açıklama yapmıyorlar? Görüşleri her ne kadar şok edici olsa da, olmasa da, yapılması gereken partinin arkasına gizlenmek değildir. Milletvekili görüşünü savunmalıdır. Oradan öteye de halk kendi kararını verecektir.”

BİRLİK Gazetesi olarak İlhan Ahmet’i seçim öncesinde ve son döneme Azınlıktan koptuğunu, uzaklaştığını yazarak defalarca yapıcı eleştiri mahiyetinde, Türk Azınlığın hak hukuku konusunda eleştirmiştik. Gerçekten de ne kadar haklı olduğumuz bir kez daha açıkça ortaya çıkmış oldu.

Tekrar ediyoruz! İlhan Ahmet’in Batı Trakya Türk Azınlık ile ilişkileri kopmuştur. Eğer bir kişi Azınlığı, toplumunu açıkça savunamıyorsa bu iş burada bitmiştir. İlhan Ahmet’in “Atina ağzından“ farkı nedir? Biri çıkıp bunu açıklasın.

Bu Azınlığın babayiğit mücadeleci insanlara ihtiyacı var. İlhan Ahmet Azınlığı savunmadı, savunamadı ve görüldü ki bundan sonra ise asla savunamayacaktır.

Bakınız biz korkusuzca yazdık! yazıyoruz! Yazacağız! Biz Türk Azınlık insanının hak ve hukukunun takipçisiyiz, yanındayız.

Ya İlhan Ahmet kimin yanında? Ne için nerede?

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu