Batı Trakya Haber

“Hayal Ettiğim Şehir” Yarışmasında İdadiye’ye İki Birincilik Ödülü

Gümülcine İdadiye Türk Azınlık İlkokulu, Atina’da düzenlenen robotik kodlama yarışmasında iki ödül kazandı.

Gümülcine İdadiye Türk Azınlık İlkokulu, Atina’da düzenlenen robotik kodlama yarışmasında iki ödül kazandı.

Atina Amerikan Koleji’nde gerçekleştirilen robotik yarışmasına iki takımla katılan İdadiye Türk Azınlık İlkokulu “Hayal ettiğim şehir” temalı yarışmada farklı kategorilerde yarıştı ve her iki takım da yarıştığı kategoride birincilik ödülü kazandı.

Bu başarı ile ilgili olarak İdadiye Türk Azınlık İlkokulu Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu tarafından şu açıklama yapıldı:

“26 Mart Pazar günü Atina, Amerikan Koleji’nde düzenlenen finallerde, 300 takım ve 1.500’ün üzerinde çocuk ve antrenörün yer aldığı Robotik Kodlama yarışması finallerine okulumuz 2 takımla katılmıştır. ‘Hayal ettiğim şehir’ ana temalı yarışmada takımlarımız ‘Şehrimizi basit makinalarla geliştiriyorum’ temalı kategoride yer almışlardır. Bu segmentte Yunanistan çapından 48 takım ve proje yarışmıştır.

Okulumuzdan üçüncü sınıfları temsil eden ve 4 çocuktan oluşan takım; ‘Özel Gereksinimli Bireylerin Hayatını Kolaylaştırmak’ konulu projeleriyle en iyi mekanik proje çalışması birincilik ödülünü kazanmıştır.

Dördüncü sınıfları temsil eden ve 6 kişiden oluşan takım da; ‘Hayalimdeki Akıllı Park ve Kitap Çarkı’ temalı projeleri ile en iyi maket proje çalışması birincilik ödülünü elde etmiştir.

Şehrimizi, Okulumuzu en iyi bir şekilde temsil eden öğrencilerimizi, eğitimci ve antrenörümüzü, bizlere daima destek veren Okul İdaresi ve değerli velilerimize gönülden teşekkür ediyoruz.

Ayrıca; Gümülcine Belediyesi Başkanı ve Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanı ile başkan yardımcısına desteklerinden dolayı takdir ve teşekkürlerimizi iletiriz.

Anlayarak, öğrenerek, yaşayarak tasarlanan çocuk ruhlu projelerle gönülleri fethetmiş olması gurur ve onur kaynağımızdır. Nice güzel başarılara ulaşmak dileğiyle.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu