Yunanistan Haber

“Gizlenmedim Buradayım, Kaynak Sorunu Yok, Bulacağız, Ne Gerekirse Yapacağız”

"İnsanca mümkün olan her şeyi yapacağımızı bilmenizi isterim. Öfkenizi de anlıyorum. Hiçbir zaman gizlenmedim, zor zamanlarda hep buradayım. Sırt vereceğiz ve hep birlikte Yerel Yönetimleri destekleyeceğiz".

Askeri Chinook ağır nakliye helikopteriyle Teselya bölgesinde havadan incelemelerde bulunan Başbakan Miçotakis Kardiça (Karadiğe) stadyumuna indi, burada vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis orta Yunanistan Teselya bölgesini etkisi altına alan ve yüzbinlerce dönüm ekili arazinin ve onlarca köyün sel suları altında kaldığı Kardiça (Karadiğe) bölgesinde sel felaketinden kurtulanlarla stadyumunda konuştu.

Başbakan Miçotakis vatandaşlara geçmiş olsun dedikten sonra, “Paraları ister ulusal kaynaklardan olsun, ister Avrupa kaynaklarından olsun bulacağız. Şunu vurgulayayım, kaynak sorunu olmayacak. Projelerin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi meselesi var. Bunu söylüyorum çünkü bu tür olağanüstü olayların meydana gelmesinin ne kadar zor olduğunu kendi adıma biliyorum. Ama bunu yönetebilecek bir konumdayız, bunu tekrar ediyorum. Ve benim de talep edeceğim Avrupa’nın yardımıyla ve bulabileceğimiz ulusal kaynaklar aracılığıyla acil ihtiyaçları karşılayabiliriz.” İfadelerini kullandı.

Miçotakis daha önce sabah saatlerinde Kardiça (Karadiğe) Belediye binasında bölgenin Belediye başkanlarıyla bir toplantı yaptı. Belediye Başkanları benzeri görülmemiş bir olağanüstü felaketten bahsettiler ve her Belediyenin önceliklerini vatandaşların, özellikle de en savunmasız durumdakilerin bir an önce kurtarılması, vatandaşların beslenmesi, evsiz kalanların bakımı ve elektrik ve su temininin sağlanması ve ardından da hasarların kayıt altına alınması ve hızlı bir şekilde tazminat verilmesi, altyapıların onarılması konuları masadaydı.

Başbakan Miçotakis burada Belediye başkanlarına, “İnsanca mümkün olan her şeyi yapacağımızı bilmenizi isterim. Öfkenizi de anlıyorum. Hiçbir zaman gizlenmedim, zor zamanlarda hep buradayım. Sırt vereceğiz ve hep birlikte Yerel Yönetimleri destekleyeceğiz”. Diyerek hükümetin desteğini belirtti.

 

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu