Yunanistan Haber

F-35 Fabrikasını Gezdi, “Türkiye’ye F-16 Satılmasın” Girişiminde Bulundu

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kostantinos Floros, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile görüştü.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kostantinos Floros, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile görüştü.

Başkent Washington’da temaslarda bulunan Yunanistan Genelkurmay Başkanı Floros, Pentagon’da ABD Genelkurmay Başkanı Milley ile görüştü. Görüşmeye ilişkin açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Dave Butler, iki generalin, Rusya-Ukrayna savaşı dahil, ortak konuları ele aldığını kaydetti.

Floros, Pentagon’daki temasları kapsamında, ABD Savunma Bakanlığı Müşteşarı Celeste Wallender, Dışişleri Askeri ve Siyasi İşler Müşteşarı Jessica Lewis, ABD Kara Kuvvetleri Orgeneral James McConville ve Senato Dışişleri Komitesi Başkanı Menendez ile de bir araya gelerek Türkiye’ye F-16 satışı konusunda Yunanistan’ın düşüncelerini aktardı.

Komutan Floros ayrıca Lockheed Martin havacılık şirketinin Texas Fort Worth’teki F-35 üssünü ziyaret ederek F-35 savaş uçağının üretim bandını yakından inceleme fırsatı buldu.

Floros burada bir F-35 uçağının yanında fotoğraf çektirerek el işaretiyle de sanki “F-35’ler tamam, bu iş bitti” mesajı vermeyi de ihmal etmedi. Yunanistan’da kendisine yakın ve onu iyi tanıyan kaynaklar da, “Floros eğer olumlu bir şey olmazsaydı asla bu işareti yapmaz” yorumunu yaptı.

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu